השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שילוב מעליות בבתים קיימים

כיום, כל הבניינים המשותפים החדשים נבנים עם מעלית. בעבר, רוב הבניינים נבנו ללא מעלית ולכן דיירים רבים המתגוררים בבתים קיימים משותפים מעוניינים לשלב מעלית בביתם וזאת מטעמי נוחות וכתוצאה מהעובדה שהוספת מעלית לבית קיים מעלה את ערכו.

התקנת מעליות בבניינים קיימים – חשוב לדעת

  • הסכמת בעלי הדירות - הקמה של מעלית בבתים קיימים משותפים מחייבת את ההסכמה של לפחות משני שליש מבעלי הדירות בבניין, דבר שחייב לכלול חתימה על טופס הסכמה. בעלי הדירות שיסכימו להתקנה הם אלו, שישתתפו בכל ההוצאות על ההתקנה. (יש מצבים בהם מגיעים להסכמה שכל דייר ישתתף בסכום הוצאה שונה וזאת בהתאם לקומה בה הוא מתגורר).
  • אישורים - נדרש אישור העירייה להתקנת מעלית בבית ורק לאחר מכן ניתן להגיש בקשה רשמית על ידי מהנדס בניין או אדריכל. הבקשה הרשמית תכלול את תכנית המעלית ואת כל הנתונים הטכניים אודות הבניין בו אמורים להתקין אותה.
  • חשמל – באם אין בבניין או בבית מונה  שלוש פאזות יש לעדכן את חברת החשמל שהנכם מעוניינים בהתקנת מונה זה.

בחירת פיר המעלית

הפיר נבנה טרם התקנת המעלית ובנייתו נמשכת לרוב מספר שבועות. נכון להיום יש אפשרות לבחור פיר בנוי או פיר מתכת. הפיר הבנוי עשוי מבלוקים המוקפים בחגורות בטון. יצירת פיר זה מחייבת בדרך כלל חיתוך של המדרגות כדי לאפשר סימטריה של הפיר. פיר מתכת בנוי מפרופילים של פלדה. רוב האנשים מעדיפים שילוב מעלית עם פיר מתכת וזאת משום שבנייתו של פיר זה קצר יותר מפיר בנוי, העבודה נקייה יותר וניתן לכסות אותו בכל מיני סוגי חומרים כמו למשל זכוכית.

בוחרים מעלית

ניתן לבחור במעלית פנימית באם קיים מספיק חלל פנוי בחדר המדרגות או מעלית חיצונית. המעליות הנפוצות הן מעליות חשמליות ומעליות הידראוליות. רוב האנשים מעדיפים מעלית הידראולית משום שלא צריך לבנות חדר על הגג למטרת התקנת מעלית חשמלית, העמסה מינימאלית על המבנה בו מתקינים את המעלית, היא שקטה, אמינה, הנוסע יכול לחלץ את עצמו מהמעלית במקרה של הפסקת חשמל.

התקנת המעלית

השלב הסופי וזאת לאחר ייעוץ מטעם המומחה של אותה חברת מעליות בה בחרתם הוא הרכבתה של המעלית. כאן המומחים של החברה יחפרו ויצקו את הבור של המעלית. יבנו את פיר המעלית. יתקינו את הבוכנה הנדרשת, יתקינו את הדלתות של הפיר בכל קומה של הבניין, יתקינו את תא המעלית, את לוח הפיקוד ואת המערכת שאחראית על כל החשמל. יפעילו את המעלית ויבצעו ביקורת. יזמנו בודק מוסמך מטעם מוכן התקנים על מנת שיאשר וידביק בה מדבקה עם מועד הבדיקה הנוכחית ומועד הבדיקה העתידית וכן יספק תעודה המעידה על תקינותה של המעלית שהותקנה. יאפשרו לדיירים להשתמש בה ויספקו להם את תעודת האחריות (בדרך כלל לשנה) ושירות.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5