השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שילוב מעלונים בבתים קיימים

מעלון הוא מעלית פתוחה קטנה המיועדת בעיקר לאנשים מבוגרים, אנשים שסובלים מלקות מסויימת בתנועה ואנשים שמעוניינים להוריד משא מסויים ממפלס אחד למפלס שני. ניתן לשלב מעלונים בבתים פרטיים, בדירות גג, בחדרי מדרגות של בניינים משותפים ועוד. אם גם אתם מעוניינים בפתרון איכותי ונוח להעלאה או הורדה של כיסא גלגלים או נוסעים במבנה קיים וזאת ללא שבירת קירות או ביצוע כל שינוי משמעותי אחר במבנה, מעלון הוא הפתרון המושלם. כיצד ניתן לשלב מעלונים במבנים קיימים? התחילו לקרוא!

התקנת מעלון בבית משותף

חשוב לדעת שאם אחד מבעלי הדירות בבית המשותף נכה הוא רשאי להתקין מעלון לנכים בחדר המדרגות וזאת על מנת להתמודד עם עלייה וירידה במדרגות בבית קיים בו אין מעלית. למרות היותו נכה ולמרות שיש לו זכות להתקין את אותו מעלון, חשוב לקחת בחשבון שהוא עדיין יזדקק להסכמה של רוב בעלי הדירות בבניין המשותף. ניתן להתקין מעלון אך ורק בחדר המדרגות וזאת בהתאם לחוק התכנון והבנייה וחובה לקבל היתר מהמהנדס של הועדה המקומית לתכנון ובנייה, כי אכן התקנתו של המעלון לא יפריע לשאר האנשים בבניין להשתמש בחדר המדרגות. הנוהג הוא שרק אותו בעל דירה שמעוניין להתקין ולהשתמש במעלון ישלם את הוצאות ההתקנה והאחזקה שלו.

התקנת מעלון בדירה

מעלונים מהווים את הפתרון הטוב ביותר בעבור אנשים שסובלים מנכות זו או אחרת. נכון להיום רוב האנשים הנכים יכולים לזכות חזרה בעצמאותם באם מתאימים את הסביבה הביתית שלהם לאיכות החיים בה הוא מעוניין. נכון להיום יש סוגים רבים של מעלונים ביתיים וניתן לבחור באחד המתאים לכל אדם ולתקציב הקיים ברשותו. מעלון הוא אחד מאותם מוצרי נגישות לנכים שיעניקו לנכה את אותה נגישות ונוחות בו הוא מעוניין ואת העצמאות לרדת ולעלות במדרגות מתי שמעוניינים בכך.

התקנת מעלון ועוד

מעלון הוא מתקן שמורכב על מדרגות במעקה הדירה או הבית. במרבית המקרים ההתקנה תכלול התקנה של מסילה (שתותקן על הקיר לצד המדרגות), כאשר עליה מותקן משטח עליו יעמוד כיסא הגלגלים או כיסא מיוחד עליו ניתן יהיה לשבת. חברה מקצועית ובעלת מוניטין תדע כיצד להתאים עבורכם את המעלון האיכותי ביותר ולהתקין אותו באופן הבטוח ביותר. נכון להיום יש מעלוני כיסא לאותם אנשים שמתקשים או מוגבלים בטיפוס במדרגות. מעלוני מדרגות המיועדים לנכים. מעלוני משטח למדרגות (משטח ולא כיסא) ומעלונים אנכיים. כעת, כל שאתם צריכים לעשות הוא להחליט מהו המעלון המתאים לכם ומי היא החברה שתבצע את ההתקנה באופן הטוב ביותר. בהצלחה!

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5