השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

כל מה שחשוב לדעת על תחזוקה כללית של מבנה

למה חשוב כל כך לתחזק מבנים ואיך עושים את זה בפועל? כל המידע הנחוץ לכם נמצא ממש כאן!

תחזוקת מבנים כללית 

כל מבנה, מכל סוג, צריך תחזוקה. הכוונה היא הן לבניין משרדים, בניין מגורים, בית פרטי או מבנה ציבורי. לעתים מדובר על תחזוקה שוטפת ולעתים על פרויקטים חד פעמיים, שישרתו במשך שנים. לעתים מדובר על תחזוקת מבנה קוסמטית ולעתים על תחזוקה בטיחותית ומצילת חיים. לדוגמה, כאשר חלקים שונים מהמבנה מתחילים להתיישן, להתפורר ולהחליד, גם אם איננו מסוגלים לראות זאת, הנזק עלול לגרום לנזק נוסף וגדול בהרבה. הנזק הגדול הזה עלול לבוא לידי ביטוי בנזק כלכלי גדול יותר ואפילו בנזק מסכן חיים.

תחזוקה קוסמטית

בדיוק כפי שאנו מתחזקים את עצמנו כדי להיראות ולהרגיש טוב יותר, כך גם צריך לעשות עם מבנים! מדי מספר שנים חשוב לבצע עבודות תחזוקה שונות בשביל הקוסמטיקה, כלומר – הנראות שלהם. מה זה אומר? זה אומר, שהמבנה מתיישן עם השנים, הצבע מתקלף ומתלכלך ובאופן כללי, יש תחושה לא נעימה בזמן השהייה בו. לכן חשוב לשפץ והערך המוסף הוא, שכך גם ערך הנכס עולה ואז גם נעים יותר למי שנמצא במבנה וגם משתלם יותר למי שרוצה למכור או להשכיר אותו או חלקים ממנו. כך יוצא, שכל הנוגעים בדבר נהנים מהתוצאות.

תחזוקה שוטפת

ההתיישנות של מבנים לא באה לידי ביטוי רק במראה החיצוני שלהם, אלא גם במראה הפנימי וגם במה שהעין לא יכולה לראות. לדוגמה, כאשר יש נזילה בצנרת של המבנה, היא עלולה לגרום לנזקים רבים ומסוגים שונים, שאת חלקם ניתן לראות ואת חלקם לא. לעתים נוכל לראות רטיבות בקירות או התקרה. אבל פעמים רבות מה שאנו רואים, איננו הרטיבות, אלא מה שהיא השאירה אחריה בחלק החיצוני של הקיר או התקרה, בעוד שהנזק המשמעותי נמצא בפנים והתוצאות שלו עלולות להיות קשות מאוד עד כדי התפוררות של קירות ותקרות המבנה.

תחזוקת צנרת

אם הצנרת של המבנה שלכם צריכה תחזוקה, עליכם להזמין איש מקצוע מהימן, מקצועי ומנוסה. חשוב לציין, שיש לבחור אינסטלטור שיודע להתמודד עם בעיית האינסטלציה במקרה הספציפי שלכם, ולעתים, גם אם יש את הידע לא בהכרח יש את הציוד הדרוש. הכוונה היא לכך, שקיימים מצבים שונים בהם נדרש ציוד מיוחד לטיפול טוב שבאמת יחזיק לאורך שנים וכמובן, כך גם לגבי הידע המקצועי. הצנרת, שכאמור עלולה לגרום לנזקים נרחבים כאשר היא לא מתוחזקת, צריכה לקבל את הטיפול הראוי ועדיף לעשות זאת בשלבים מוקדמים ככל האפשר. בשביל שניתן יהיה לטפל בשלב מוקדם של הבעיה, חשוב לדעת לבדוק ולאבחן נכונה את המצב. לכן מומלץ לנהל תחזוקה שוטפת של המבנה ואז ניתן יהיה לגלות את המצבים הדורשים טיפול ובזמן הנכון. 

ניהול ואחזקת מבנים

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5