השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

טיפים לתחזוקת מבנה לאחר שעבר תמ"א 38

תמ"א 38 נחשבת לאחת התוכניות הכולל משמעות רבה- מטרתה של התוכנית היא חיזוק מבנים אשר תוכננו לפני שנת 1980 מפני רעידת אדמה. כחלק מהתוכנית הדיירים יהיו זכאים לקבלת הטבות שונות אשר יסייעו בשיפור חייהם.  אולם, לא רק הדיירים יוצאים נשכרים אלא גם הקבלנים כי בתמורה הם זכאים לבניית יחידות דיור נוספות על גג המבנה הניתנות למכירה וכך הם מרווחים את שכרם.  בתום הפרוייקט קיימת חשיבות רבה לתחזק את המבנה על מנת ליהנות מהתוצאה לאורך זמן רב.

 ניתן לשלב מעצב פנים בתחילת העבודה

כבר במסגרת תחילת הפרוייקט ניתן לשלב מעצב פנים אשר יתאים את עיצוב הדירה לתוכניות האדריכליות. לצורך מעורבתו של מעצב פנים יש לפנות אל הקבלן על מנת לקבל את אישורו ולצאת לדרך. תיאום בין הקבלן לבין מעצב הפנים יאפשר שיתוף פעולה ובאמצעות בחינת התוכנית האדריכלית ניתן לבצע שינויים בהתאם לדרישות של הדיירים.  כך לדוגמא, באמצעות מעורבות של מעצב פנים ניתן לבחור דגם של ריצוף , חיפוי, פרקט וכן צבע לקירות . יתרה מכך, בסיועו ניתן להתאים גם צבע לדלתות וכן לבצע שינויים כדוגמת תוספת של קיר גבס או סגירה ופתיחה של חללים בדירה.

 פנייה אל חברת אחזקה בסיומה של התוכנית

דיירים רבים מעדיפים לפנות אל חברת ניהול ואחזקת מבנים בסיומה של התוכנית, זאת בשל העובדה כי הבניין עבר שינוי משמעותי וחשוב מאד לדאוג לתחזוקה נכונה. פנייה אל חברה מומחית בתחום תסיר דאגה מליבם של הדיירים בשל מגוון רחב של שירותים הכוללים בין היתר שירותי ניקיון, גביית תשלום מדיירים בבניין, תיקונים שונים הכוללים חשמל וצנרת.  בעת בחינת חברת אחזקה וניהול מבנים חשוב מאד לבצע סקר מקיף על מנת לבחור את חברת האחזקה המיומנת ביותר במטרה להבטיח תחזוקה איכותית.

תהליך חיפוש קבלני ביצוע לתמ"א 38

חלק חשוב בפרויקט כולל חיפוש קבלני ביצוע תמ"א 38. כפי שהוזכר בתחילה מדובר על תוכנית אשר במסגרתה ניתן לבצע שינויים במבנה כגון יחידות דיור או הוספה של מעליות, מרפסות וכן שיפוץ חזיתי של הבניין וכן תוספת של חנייה.  לצורך ביצוע הפרויקט יש לפנות אל קבלני ביצוע מוסמכים. על מנת לאתר קבלני ביצוע חשוב מאד לבחון פרויקטים דומים אשר הסתיימו בהצלחה רבה. בחינת פרויקטים דומים תאפשר לראות כיצד בוצעה העבודה.  אין ספק כי כאשר זה מגיע לבניין שלכם, אין כמו מראה עיניים ושיחה עם דיירים נוספים על מנת לקבל רושם ולהחליט האם הקבלן ביצע את העבודה בצורה ראויה וניתן לשכור את שירותיו לטובת הפרוייקט.

יתרה מכך, חשוב מאד לבחון את נושא האמינות- יהיה עליכם לדעת כי מדובר באיש מקצוע אמין אשר יהיה ביכולתו לעדכן אתכם בנעשה ולא להשאיר אתכם בערפל בשעה בה אתם ממתינים לשינויים במבנה.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5