השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

טיפים לאחזקה שוטפת של בניין משרדים

משרד ייצוגי ומטופח מהווה סביבת עבודה ראויה וטובה. משרד ייצוג ומטופח זהו גם המקום שבו ראוי לארח לקוחות, בו ראוי לחתום על חוזים או להשלים עסקאות ולקיים ישיבות. על מנת שבניין המשרדים יהיה אכן ייצוג, תמיד יפה, נקי ומטופח, פעלו לפי הטיפים שלהלן ולא תתאכזבו.

היו ערניים לגבי שינויים

במעט מאמץ תוכלו למצוא אנשי מקצוע מנוסים שיבצעו תיקונים שונים, באמצעות משחזת מקיטה או שישלימו פעולות אחזקה שונות באמצעות מקדחה, דיבלים, מלטשת. אבל הטיפ החשוב, עוד הרבה לפני שצריכים להזמין איש מקצוע כזה או אחר, יהיה כזה: גלו ערנות לגבי שינויים וסימנים המעידים על יותר מבלאי רגיל. אם אתם מבחינים בנפיחות בקיר, למשל, טיח מתקלף, יתכן וקיימת נזילה. אם יש עובש או ריחות רעים, חשוב לטפל במוקדם ולא במאוחר.

אין חוסכים בכלי עבודה

לא משנה אם אתם נעזרים באנשי אחזקה המוכרים לכם או שאתם מקבלים שירות מחברת ניהול ואחזקת מבנים שאחראית לגייס את אנשי המקצוע השונים, ודאו כי לא עושים עליכם סיבוב. אנשי האחזקה צריכים להיות מנוסים וחשוב גם לוודא כי הם עושים שימוש בכלי עבודה למקצוענים. ההבדל בין עבודה במשחזת פשוטה או מקדחה פשוטה לבין אחזקה באמצעות משחזת מקיטה או מקדחה של מקיטה הינו הבדל של שמיים וארץ.

דאגו לנראות – עציצים ואקווריומים

על מנת להפוך את האווירה בבניין המשרדים לנעימה עוד יותר, כדאי לטפח, ולא רק לנקות את הרצפה ולרוקן את הפחים. הוספת פריטים כדוגמת עציצים או אקווריומים (למשל בלובי, בקומת הכניסה) משפיעה מאוד לטובה.

ודאו שימוש בחומרי ניקיון ידידותיים

תחזוקה שוטפת זה לא רק קידוח ולא כל עבודת תחזוקה מצריכה משחזת מקיטה. תחזוקה שוטפת תהיה בדרך כלל פעולות של ניקיון – שאיבת שטיחים, ריקון פחים, ניקוי מטבחונים ושירותים, שיטפת הרצפה, הברקת החלונות. הטיפ החשוב הוא לא רק לוודא שאנשי הניקיון מגיעים בתדירות ראויה. הטיפ הלא פחות חשוב הוא גם לוודא שחברת ניקיון המשרד עושה שימוש בחומרי ניקיון ידידותיים. יש להימנע משימוש בחומרים חריפים או בריכוז גבוה מדי, כאשר מדובר בניקיון שוטף. מפעם לפעם, ניתן לבצע פעולות ניקיון יותר מושקעות אבל עדיף שהדבר יבוצע כאשר בניין המשרדים ריק מיושביו. כלל זה תופס גם לפעולות הדברה שצריכות להתבצע מעת לעת.  

הדברה לפני הקיץ

עוד בעניין ההדברה – תחזוקה שוטפת תבטיח שלא יופיעו מזיקים שונים. אין צורך להמתין להופעתם של תיקנים (ג'וקים), נמלים או עכברים, יונים או זבובים. מעת לעת ובפרט לפני עונת הקיץ, כדאי לבצע הדברה מונעת.

גופי תאורה ירוקים וחסכוניים 

אף פעם לא מזיק לשלב בין תחזוקה ונראות לבין חיסכון. התקנה של גופי תאורה יפים בשילוב שימוש בנורות חסכוניות הינם צעדים מומלצים. עוד בעניין חיסכון ותחזוקה – חשוב להקפיד על ניקוי הפילטרים של המזגנים לפחות פעם בחודש ואפילו פעם בשבועיים. בצורה כזאת מייעלים את פעילות המזגן, חוסכים בחשמל וחוסכים כסף.

יופי של צבע

עוד צעדי תחזוקה שוטפים שישפרו עד מאוד את בניין המשרדים כוללים למשל פוליש לרצפה. בצורה כזאת, משיגים יופי מבריק ונוצץ. כל זאת, לא על חשבון צביעת הקירות כמובן. אל תניחו לצבע הישן להתקלף או לדהות. קבעו מועדים לצביעת בניין המשרדים והוא תמיד ייראה חדש ויפה יותר.

אחזקה ובטיחות

מעת לעת, יש לנקוט צעדים אקטיביים כדי לטפל באופן יזום במפגעי בטיחות. בדיקה תקופתית של המעלית חיונית. גם שמירה על הסדר בחדר המדרגות חשוב וכן הימנעות מאלתורים בחשמל. אם יש בבניין מעקות, יש לוודא כי הם מחוזקים ולא רופפים. בטוח ונקי זהו צמד מנצח.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5