השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

דגשים בטיחותיים באחזקת מבנים

אחזקת מבנים היא אינה עניין של מה בכך. יש לשים דגש רב על נושא הבטיחות וכך לוודא שאנו ערוכים לכל תקרית או תרחיש. אנו מקווים שלא תזדקקו לכך בזמן אמת, אך בכל מקרה, תמיד כדאי ורצוי להיות ערוכים ולשים דגש על הנושאים הבאים. 

אחזקה, תחזוקה ובדיקת מעליות 

בדיקת מעלית אחת לחצי שנה זו למעשה דרישה של החוק. כלומר אחת לחצי שנה יגיע אליכם בודק של משרד התמ"ת כדי לוודא שהמעלית עומדת בכל הקווים המנחים והתקנות על מנת לוודא שהשימוש בה בטיחותי ותקני. לשם כך, יש לשים דגש רב על תחזוקה ואחזקה לאורך השנים. יותר מלעבור את הבדיקה, וודאי תרצו שהמעלית תתפקד על הצד הטוב ביותר בכל רגע נתון. 

החזקת ציוד כיבוי אש תקין 

כאשר לא מבצעים תחזוקה על בסיס קבוע, מערכות כיבוי וגילוי אש יהיו לא תקינות ולא פעם זה אכן קורה בבניינים. על מנת שלא לסכן את הדיירים ולוודא שבמקרה שפורצת שריפה כולם יהיו כמה שיותר מוגנים, יש להחזיק ציוד כיבוי אש תקין. חשוב לבדוק שהצינורות בגלגלונים לא מפוצצים, שהמטפים תקניים, שהחיישנים שמעידים על תקלות ומקרי חירום עובדים ולא מנותקים ועוד. חוץ מלהחזיק ציוד כיבוי אש תקין, יש לדאוג לבדיקת הציוד אחת לתקופה ולוודא שכל המרכיבים של המערכות השונות עובדים כמו שצריך. 

בדיקת מיכלי ומאגרי מים ומשאבות 

בניינים רבים אינן מודעים לסכנה הבטיחותית והתברואתית הקיימת במאגרי ומכלי מים ללא הפיקוח והטיפול המתאימים. מכלי המים שממוקמים על הגגות של בניינים משותפים ומשמשים כמי שתייה לדיירי הקומות העליונות, לא פעם נחשפים לכמות גדולה של מזהמים כמו לשלשת ציפורים, אבנית, עובש, פטריות ועוד. היות ומי שתיה מזוהמים יכולים להוביל למחלות, חשוב וכדאי להקפיד על ניקיון הכולל ריקון וחיטוי המים אחת לשנה.  

תחזוקה שוטפת של גנרטורים 

תפקידו של הגנרטור הוא לתת מענה מידי במקרה של הפסקת חשמל או תקלה במערכות החשמל. בעזרת הגנרטורים גם כאשר אין אספקה של חשמל תאורת הבניין והמעלית ימשיכו לעבוד ודיירי הבניין לא יפגעו. אולם כדי שהגנרטורים יפעלו במלוא העוצמה ברגע האמת, חשוב להקפיד על תחזוקתם. התחזוקה הנדרשת היא ביצוע בדיקה כוללת של תקינות המערכת אחת לחודש והחלפת פילטרים ושמנים אחת לשנה.  

ניהול ואחזקת מבנים בצורה נכונה של יכולה למנוע בעיות בטיחותיות ותברואתיות כאחד. לכן חשוב להקפיד לשים דגש על נושאים בטיחותיים או לשכור לשם כך חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית או חברה לאחזקת משרדים.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5