השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

5 נושאים שאסור להתפשר עליהם באחזקת המבנה שלכם

אם יש תחום שבו גישת ה"יהיה בסדר" גובה מחיר כבד, זהו תחום אחזקת המבנה. רכשתם בית? פתחתם עסק? אל תחשבו לרגע שבזה נגמרת האחריות. אחזקה שוטפת מקצועית ונכונה היא זו שתמנע נזקים עתידיים במקרה הטוב ואסון גדול במקרה הרע. על מה אסור להתפשר באחזקת מבנה? הנה חמש תחומים לפניכם.

אש ומים – בטיחות לפני הכול

מאות שריפות מתרחשות ברחבי ישראל מדי שבוע בתוך שטח בתים ועסקים. לעיתים קרובות, השריפות מכובות בתוך זמן קצר והנזק מזערי. במיעוט המקרים, האש גובה מחיר כבד, אם ברכוש, ואף בנפש. מה מבדיל בין "ניצחון" על השריפה לבין "תבוסה" כואבת? במקרים רבים התשובה היא מערכת כיבוי האש. מערכת זו כוללת שני אלמנטים מרכזיים: מערכת ספרינקלים לכיבוי שריפות, ולצידם - ציוד לכיבוי אש. המערכת האוטומטית מכילה מתזים המותקנים במרחק-מה זה מזה, אליהם מחובר מד טמפרטורה. כאשר הטמפרטורה עולה מעל גובה מסוים שהוגדר מבעוד מועד, הספרינקלרים, המונחים על צינורות המבנה מתיזים מים בלחץ גבוה, וברוב המקרים –משתלטים על השריפה. ניתן להתקין את אותם ספרינקלרים לכיבוי שריפות במספר אופנים, לטובה פעולה נקודתית או רחבה. יש להתייעץ עם חברת אחזקת מבנים מקצועית ומנוסה לפני ההתקנה, ולבצע תחזוקה שוטפת ובדיקות תקופתיות.

בהתייעצותכם עם חברת בטיחות האש, בדקו לגבי האפשריות השונות העומדות בפניכם לגבי מאפייני המערכות השונות והתאמתן למבנה המדובר. לדוגמה: ישנן מערכות הכוללות גלאי עשן בנוסף למתזי המים; ישנם מטפי אש בגדלים שונים ומסוגים שונים, הנועדו להתמודד עם שריפות מקטגוריות שונות (חשמל, גז, מוצר יבש ועוד). כמובן שישנם פערי מחיר מהותיים בין האפשרויות השונות, אבל בכל הנוגע לבטיחות אש, לא היינו לוקחים את הסיכון ומנסים לחסוך עלויות. לצד אלו, מומלץ בחום (ואף חובה במבנים ציבוריים מסוימים על פי גודלם) לרכוש מוצרי כיבוי אש ובראשם מטפים. הם פשוטים לתפעול ויעילים במיוחד בהתמודדות מהירה עם אש.

חשוב לדעת שמערכת המים והביוב של כל מבנה היא פוטנציאל נפיץ לבעיות ותקלות, במידה ואינה מתחוזקת כראוי. סתימות במערכת זה עלולות להוות מטרד של ממש, הכולל צחנה, מזיקים, מכרסמים ונזק לצינורות ולחלקי המערכת, שעלול לעלות עשרות אלפי שקלים. גם במקרה כזה, הקפדה על בדיקות בתדירות המומלצת, עשויה לסייע לגלות תקלות מוקדם ולחסוך כסף רב.

נושאים חשובים נוספים באחזקת מבנה:

  • מעליות – חשוב להקפיד על בדיקות ראשונות עם התקנת המעלית, בדיקות תקופתיות אחת לחצי שנה, תחזוקה שוטפת ושימוש נכון, לרבות הקפדה על אי-חריגה ממשקל מקסימאלי והימנעות משטיפת רצפת המעלית במים מחשש לחדירת מים לפיר המעלית.
  • חשמל – מערכת מורכבת הדורש ידע ומקצועיות ברמה גבוהה. בעלת נטייה לתקלות במזג האוויר קיצוני. גם כאן נדרשת תחזוקה שוטפת תכופתית.
  • גז – מערכת שתקלה באחד ממרכיביה עלולה להוות סיכון חיי אדם ממשי. אל תתפשרו על חברה המספקת לכם תחזוקה לוקה ולא מקצועית!

בכל הנושאים שהוזכרו, כדאי לפנות לחברת אחזקת משרדים מקצועית, או חברה לאחזקת מבנים. נושאים חשובים נוספים עליהם יש לשים דגש בכל הקשור אל אחזקת מבנה הינם: טיפול בתקלות שבר ונזק; ניקיון שוטף; הסכמים וחוזים ועוד.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5