השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

תחזוקת נכס בדגש לנגישות נכים

כל בניין מגורים חייב לעבור תחזוקה הולמת מכמה סיבות. ראשית, עדיף לשמור על הנכס במצב טוב כדי להימנע מנזקים חמורים בהמשך. שנית, כדי שהנכס לא יהווה מפגע בטיחותי וכמובן גם כדי שהוא ימשיך להיות נגיש ושמיש בכל עת. הנה כמה דגשים לתחזוקה ובעיקר לנגישות לנכים.

למנוע נזקים חמורים יותר

תחזוקה היא לא משימה פשוטה ולא רק בגלל שהיא יכולה להיות מורכבת ויקרה, אלא בגלל שהיא דורשת זמן והתעסקות מה שלא תמיד יש. תחזוקת בית פרטי תהיה מצד אחד קלה יותר מבחינה ארגונית מאשר תחזוקת בניין כי מדובר על משפחה אחת בלבד, אך התחזוקה יכולה להיות אפילו יקרה יותר. עם זאת, חשוב להתרכז בעיקר בתחזוקת בניינים רבי קומות שמיועדים למספר רב של דיירים, כאשר תחזוקה כזו צריכה להתייחס לכל האלמנטים החשובים כמו למשל השטח המשותף, החנייה וכמובן כל מה שקשור לנגישות לנכים. המבנה חייב להיות נגיש לנכים ולכן יש להקדיש לכך זמן וכסף.

כיצד נדאג לנגישות נכים ברמה הכי גבוהה?

כדי לדאוג לנגישות של הנכים ובעלי מוגבלויות אחרים יש צורך להבין מה הדרכים הטובות ביותר ליישם במבנה אך תחילה להבין מה הבעיה. יש מספר רב של מתקנים שיכולים לעזור לנכים ולבעלי מוגבלויות להסתדר ביום יום באופן עצמאי או לכל הפחות נוח יותר כאשר מעלית לעתים לא יכולה להיות מותקנת, בין אם מסיבות פיזיות במקום כשאין מקום ובין אם מטעמי תקציב. מה שכן אפשר להתקין אלו הם מעלונים לנכים שיכולים לעשות את ההבדל בין נכה שיכול להגיע לכל מקום שהוא רוצה לנכה שלא יכול להתקדם אפילו מספר מדרגות ספורות ללא עזרה.

כיצד נתחזק מעלונים לנכים?

תחזוקת מעלונים לנכים לא צפויה להיות מסובכת והיא בעיקר תלויה בפעילות השוטפת שלכם. תחזוקה קבועה כל שבוע או שבועיים לפי הנדרש, לעתים כל חודש בלבד, יכולה להיות מספקת כדי שהמעלון יישאר עמיד ותקין לטווח ארוך. התחזוקה שנחוצה כוללת ניקיון של המעלון, חיטוי שלו במידת הצורך, בדיקת המנוע שלו לעתים רחוקות יותר וגם בדיקה של המסילות. יחד עם זאת יש לבדוק גם את מעקה הבטיחות שיש במקום ואת הרמפות שיש במבנה, אם יש, כדי לוודא שהנכה יכול לעשות את הדרך הבטוחה ללא מכשולים עד לדלת ביתו.

לשמור על הנגישות בכל עת

הנגישות של המבנה לנכים ובעלי מוגבלויות נדמית לאנשים רבים כמו עניין שצריך לדאוג לו בעיקר כי יש חוק. מעבר לעובדה שיש חוקים ונהלים, בסופו של דבר לאותו מבנה הנכה לא יוכל להיכנס מה שיוצר פער גדול מאוד ביניהם לבין אנשים שכן יכולים לעלות במדרגות בכוחות עצמם. ההנגשה של מבנים לנכים הרבה יותר גדולה ממה שנדמה ליצירת שוויון מלא ככל הניתן ביכולת השינוע שלהם ולכן חשוב להמשיך לתחזק את כל המתקנים בצורה הנכונה בזמן הנכון.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5