השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

תחזוקה של משרדים לפני הקורונה לעומת עכשיו - ההבדלים הבולטים ביותר

עולם העסקים לא עומד להיראות אותו הדבר לאחר עידן הקורונה, חברות רבות כבר הודיעו לעובדיהן כי עד ה-1 בינואר, לכל הפחות, הם לא ישובו לעבוד מהמשרד אלא ימשיכו לעבוד מביתם. באופן כללי אנחנו רואים שינויים מרחיקי לכת בסביבת העבודה ומשרדים וחברות רבות החלו להכניס שיפורים ושדרוגים במשרדיהם כדי להתמודד עם ההנחיות החדשות ולייצר סביבת עבודה נוחה ומוגנת בעבור העובדים.

שינויים פיזיים בתחזוקת משרדים בעידן הקורונה

לא ניכנס כאן לטרמינולוגיה רפואית אבל אנחנו מניחים שמרביתכם יודעים כי וירוס הקורונה נישא ברוח וכי הוא מועבר גם כן באופן טיפתי (משמע מרוק), לכן זה לא מפתיע שהשינוי הגדול ביותר הנראה לעין במשרדים ובתי עסק הוא הצבה של מחיצות פרספקס אשר נועדו להוות חוצץ בין האנשים. וזה ממש לא נחלתם של משרדים אלא מספיק שתסתכלו בשידורי החדשות ותראו כי הכנסת כולה מתהדרת כיום במחיצות פרספקס המפרידים בין חברי הכנסת – זוהי הנורמה החדשה הבולטת ביותר בעידן הקורונה.

עוד דבר שהצטרף לאחרונה לתחזוקה השוטפת של משרדים הוא חיטוי וניקוי שוטך ותדיר. נכון שבעבר חברות תחזוקה למשרדים וחברות ניקיון היו מבצעות עבודות ניקיון יומיות, אך בימים אלו, בהם הרגלי ההיגיינה נהפכו חשובים עוד יותר מהרגיל ויכולים להיות בעלות אפקט קריטי על התפתחות הנגיף – אנחנו רואים עלייה מאסיבית בתדירות הניקיון והשימוש בכלי חיטוי מבוקרים וייחודיים אשר שימושם לא מפריע לעובדים אך מגן עליהם מפני וירוסים וחיידקים.

השינוי השלישי והאחרון שנדבר עליו בנקודת המבט הפיסית של תחזוקת משרדים הוא אומנם קשור פחות למבנה, אך הוא קשור מאוד לסביבת העבודה, אנחנו כמובן מדברים על מסכות ועל אלכוג'ל. כחלק מהעבודה השוטפת של תחזוקת מבנים אנחנו רואים כי יותר ויותר משרדים ובנייני משרדים החלו ליישם שימוש נרחב בעמדות אלכוג'ל וחלוקה של מסכות חד פעמיות לנכנסים.

שינויים מנטליים בתחזוקת משרדים בעידן הקורונה

השינויים שלא רואים בעיניים הם שינויים שאסור לזלזל בהם. חברות רבות מבצעות שינויים רבים בכל הנהלים הקשורים לתחזוקת מבנים כדי להבטיח סביבת עבודה שלא רק תהיה בטוחה ומגנה, אלא מעל הכול תרגיש מוגנת ובטוחה. התחושה של העובדים והצורך שלהם לדעת שמנהלי המשרד דואגים לביטחונם ועושים את כל הפעולות הנדרשות (ואך יותר מכך) כדי להבטיח את שלומם מחזקת את תחושת הנאמנות שלהם למשרד ותייצר בעבור המנהלים תפוקה טובה יותר.

זה נכון שעידן הקורונה הכניס לחיינו שינויים בכל אספקט, בין שמדובר על תחזוקה מבנים או על ארוחת צוהריים עסקית. אבל הידיעה כי חברות תחזוקת המבנים ומנהלי המשרדים עושים את כל הצעדים שיבטיחו סביבת עבודה נעימה ומוגנת היא קצה הקרחון, בשטח אנחנו רואים כי העובדים ששים לשתף פעולה ואפילו חלוקת העובדים לקפסולות מסתמנת כהצלחה. אז שיהיה לכולנו המון בריאות וזכרו כי סביבת העבודה מוגנת היא הצעד הראשון לעובדים מאושרים.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5