השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שירותי אחזקת מבנים לאחר ביצוע פרויקט של התחדשות עירונית

פרויקטים מורכבים בתחום הנדל"ן משאירים גם לאחר הביצוע שלהם לא מעט עניינים בירוקרטים ופינות אחרות לסגור. מן הסתם, לא להרבה דיירים נשארים מספיק כוח ואנרגיה לכל זה ולעיתים קשה להקים וועד בית מתפקד, ועל אחת כמה וכמה להתחיל לגבות כספים מכל הדיירים (ולעיתים מדובר בניינים עם מאה דירות ויותר). זו בדיוק הסיבה לכך ששירותי אחזקת מבנים הפכו להיות פופולאריים בשנים האחרונות ומשרד המשפטים אף שוקל להפוך אותם לאופציית הניהול היחידה בתנאים מסוימים.

אם נסתכל על פרויקטים של התחדשות עירונית, יש לסיום שלהם בהצלחה כמה השלכות בנושאי אחזקת המבנים ובמיוחד העלות שלהם:

1.בניין משופץ בדרך כלל יכלול תוספות כמו למשל מעלית, חנייה או לובי. כל אלו מעלות את דמי התחזוקה ולעיתים הדיירים כלל לא התכוננו לעלילה הזו.

2.המסמך המשפטי עליו חותמים עורך הדין של היזם ושל הדיירים קובע בין היתר כיצד מתחלקות ההוצאות על השטחים המשותפים בין הדירות על סמך גודל הדירות בטאבו. 

3.יש לשים לב כי "חוק הרשות להתחדשות עירונית" מגן על קשישים (מי שגילו הוא מעל 75 שנים) ולא מאפשר להעלות את דמי הוועד שלו לאחר ביצוע הפרויקט במשך כחמש שנים בתנאי שהם מקבלים קצבה, הגיעו לגיל פרישה ואין להם יותר מדירה אחת בבניין. לאנשים כאלו לעיתים יהיה קשה יותר לשמור על הזכויות שלהם.

במה יכולים לתרום שירותי אחזקת מבנים?

בראש ובראשונה, חברת אחזקת מבנים יכולה לשמור על האינטרסים של הכלל הדיירים ולצמצם את החיכוכים ביניהם בנושאי תחזוקה וגביית הכספים גם ואולי במיוחד במקרים בהם ההוצאות קופצות באופן חד (לא רק לאחר התחדשות עירונית, אלא גם לאחר תמ"א 38 וכו')

ככל שהבניין גדול יותר וכולל בתוכו יותר דירות או נכסים אחרים (כגון משרדים), כך גם פעולות פשוטות הופכות למורכבות. לדוגמה:

  • ניקיון חדרי מדרגות וחלקי הבניין המשותפים על מנת לשמור על היגיינה ולמנוע חדירה של מזיקים למיניהם

  • שכירת שירותי הדברה הנעשים על ידי מדבירים מקצועיים (כולל כל האישורים הנדרשים לעבודה בטוחה) במטרה לשמור על רמת תברואה תקינה עד כמה שאפשר (לא ניתן להכריח את הדיירים עצמם לרסס בתוך הדירות...)

  • שירותי גינון: כל מי שטיפח גינה קטנה כגדולה, בוודאי יודע שמדובר במשימה לא פשוטה ואי אפשר באמת להסתפק בהשקיה של הצמחים פעם בשבוע. כאשר מדובר על מרבדי דשא גדולים, גדרות חיות ושבילים מעוצבים, הדאגה לשירותי גינון ובדיקה שהם מתבצעים כיאות יכולה להפוך לעבודה במשרה מלאה בפני עצמה...

עד כאן הפעולות שאינן דורשות התמחות מיוחדת, אבל כאשר אנחנו מדברים על לוגיסטיקה מורכבת כמו למשל בניינים בהם יש מגרש חנייה תת קרקעי או מערכות מתוחכמות לכיבוי אש וגנרטורים עצמאיים שמפעילים אותם, כדאי שאלו יהיו מטופלות על ידי גורם מקצועי. כך גם הדיירים לא יצטרכו לקחת על עצמם אחריות אישית במקרה של נזק ויסירו עוד דאגה אחת מהלב.

 
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5