השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שיפוץ מעלית במבנה קיים

במבנים רבים ברחבי המדינה מותקנות מעליות מדגמים שונים, ויש לא מעט מעליות יחסית ישנות המחייבות שיפוץ יסודי ומקיף. מעלית בבניין מגורים או בבניין מסחרי או תעשייתי נחשבת למצרך חשוב ואפילו הכרחי, המעלית מאפשרת לדיירים ולמשתמשים במבנה להגיע בנוחות וללא מאמץ גם לקומות הגבוהות, להגיע לדירה בקלות לאחר קניות בסופר, להעלות מטענים וסחורות במבנים מסחריים ותעשייתיים וכו'.

אחת לכמה שנים יש לבצע שיפוץ במעלית כדי להבטיח את בטיחות המשתמשים. שיפוץ מעליות מחייב ידע, ניסיון, כלי עבודה מקצועיים וצוות מיומן המקפיד על כללי הבטיחות בעבודה ומבטיח שיפוץ מקצועי בסטנדרטים גבוהים ובהתאם לתקנים המחייבים. יש סיבות שונות לשיפוץ המעלית במבנה, הסיבות העיקריות לשיפוץ המעלית הן תקלות חוזרות בתפקוד המעלית המחייבות את הטכנאים להחליף חלקים בלויים או תקולים, בעיות מנוע, בעיות בכבלים ועוד, לעיתים מחליטים על שיפוץ המעלית מסיבות אסתטיות וכדי לשפר את איכות החיים של הדיירים בבניין המגורים. שיפוץ חיצוני ופנימי במעלית משדרג את המראה שלה וניתן ליהנות מעיצוב יוקרתי ומתקדם.

שיפוץ מעליות בבניין מגורים – מידע כללי

מעלית היא בראש ובראשונה כלי יעיל לשינוע, היא מאפשרת לדיירים להגיע לקומות השונות בבניין המגורים בנוחות וללא צורך לטפס במדרגות. המעלית בבניין מגורים משפרת את איכות החיים של כלל הדיירים, היא מאפשרת למבוגרים להמשיך לגור בקומה עליונה, והיא גם מעלה את שווי הדירות.

המעליות בבנייני מגורים עומדות בעומס רב, לכן יש בלאי טבעי של חלפים ומנגנונים שונים במעלית. כאשר המעלית מתקלקלת בתדירות גבוהה ומזמינים טכנאי מקצועי ומנוסה, מגיע הרגע בו איש המקצוע מייעץ לוועד הבית לבצע שיפוץ מקיף במעלית הקיימת כדי להבטיח את בטיחות הדיירים. במסגרת השיפוץ היסודי מבצעים גם שיפוץ קוסמטי כדי לשדרג את המעלית מבחינת מראה, נוחות, שימוש ועיצוב.

אם יש בעיות חוזרות במנוע, בכבלים ובמערכות אחרות – אין לדחות את שיפוץ העלית מסיבות בטיחותיות. השיפוץ במעלית בבניין מגורים כולל תיקון והחלפת חלקים בכל המערכות המכניות והחשמליות של המעלית, כולל שיפוץ תא המעלית, החלפת חלקים בפיר ובחדר המכונות, ושיפוץ קוסמטי הכולל החלפת לוח פיקוד, מראות, שיפוץ דלתות, עבודות צבע, החלפה תאורה ועוד.

שיפוץ מעלית בבניין משרדים או בבניין מסחרי/תעשייתי

שיפוץ מעלית בבנייני משרדים ובמבני מסחר ותעשייה נדרש אחת לכמה שנים, בהתאם לבלאי, גיל המעלית ואופן השימוש בה. השיפוץ נועד לשיפור הבטיחות, למניעת תקלות, לשיפור מהירות ודיוק העבודה של המעלית, ובהתאם לצורך ניתן לשדרג את כושר ההעמסה שלה ולשדרג גם את חוויית המשתמשים במעלית. במהלך השיפוץ מבצעים עבודות כגון: החלפת לוח פיקוד וכבלים, החלפת או שיפוץ דלתות של תא המעלית והפיר, החלפת בקר מהירות, מכונת הרמה ובנוסף מבצעים שיפוץ דקורטיבי.

אם יש חברת אחזקות האחראית על תחזוקה שוטפת בבניין, לרוב יש לה הסכמים עם חברות מקצועיות לשיפוץ מעליות, אך בעל הנכס יכול לבחור חברת מעליות שהוא מכיר, עדיף בהסכמה עם מנהל חברת האחזקה.

מה הדין במקרה של שיפוץ מעלית ללא אחריות על ידי חברה חיצונית?

לפני שיפוץ המעלית חשוב לבדוק האם יש אחריות עליה והאם יש חלקים הנמצאים עדיין באחריות. חשוב לציין כי ניתן להזמין חברה חיצונית ולא חייבים לבחור רק בחברה שייצרה והתקינה את המעלית בבניין המגורים או במבנה אחר.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5