השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שיפוץ בניין משותף

חושבים על שיפוץ חדר המדרגות והלובי? רוצים להוסיף לבניין מעלית וגינה? הייתם שמחים לו היה אפשר לשלב את כל הפרויקט של שיפוץ בניין משותף גם כדי לשפץ את חלל הדירה הפנימי שלכם ושל כלל הדיירים בבניין? ובכן, אם אינכם זכאים לתכנית תמא 38, המציעה בדיוק את זה, יש באפשרותכם לעשות זאת באופן עצמאי.

מהן העלויות של שיפוץ בניין משותף?

העלויות של שיפוץ בניין משותף יכולות להשתנות מאוד בהתאם לסוג השיפוץ שמבוצע: שיפוץ של הרכוש המשותף או שיפוץ הכולל גם שיפוץ של הדירות. בכל הקשור לשיפוץ של השטח המשותף בבניין, העלות של השיפוץ מתחלקת באופן שווה בין כלל הדיירים, ולכן גם אם מדובר בפרויקט גדול יחסית, העלות לכל דירה היא שולית יחסית. יחד עם זאת, כאשר מדובר בשילוב של שיפוץ הדירות, הרי שכל דירה תצטרך לשלם את מלוא עלות השיפוץ שלה באופן פרטי, וסכום זה יתווסף על חלקה של הדירה בשיפוץ השטח המשותף בבניין.

יחד עם זאת, בכל מקרה שיפוץ בניין משותף הוא שיפוץ הכרוך בעלויות נמוכות יותר מאשר שיפוץ בית פרטי, וזאת בגלל מה שאפשר לקרוא לו "מכירה בסיטונאות". הקבלן למעשה מבצע שורה של עבודות שיפוץ באותו בניין, מה שמוריד לו באופן משמעותי את עלויות התקורה ואת העלויות לכל דירה, ובהמשך לכך גם את המחיר שהוא צריך לגבות מכל דייר בנפרד. דברים אלה נכונים גם עבור השיפוץ של השטח המשותף, ובעיקר עבור שיפוץ הדירות עצמן. יותר דירות, יותר כדאיות לקבלן, פחות מחיר ללקוח – זה הכלל.

מה כולל שיפוץ בניין משותף?

אז כפי שאמרנו קודם לכן, שיפוץ כזה יכול לכלול שיפוץ של השטח המשותף בלבד, ובזה ניתן לכלול את שיפוץ הלובי וחדר המדרגות, הוספה או שיפוץ של הגינה קיימת, הוספה או החלפה של המעלית בבניין, איטום הגג, שיפוץ חזית הבניין, הוספת חניות פרטיות וכדומה. במידה והפרויקט כולל גם שיפוץ של הדירות בבניין, הרי שכל דירה יכולה לקבוע לעצמה את היקף השיפוץ שהיא תערוך ואף יכולה לבנות תכנית בנייה עצמאית באמצעות אדריכל, שכן השיפוץ לא צריך להיות זהה בכל אחת מן הדירות. חשוב לציין כי כל מהלך שיפוץ בכל פורמט, דורש היתרי בניין מתאימים, ובמקרים רבים היקף השיפוץ שתוכלו לבצע בבניין המשותף שלכם, יהיה תלוי בהיתרי הבניין שתוכלו להשיג לטובת העניין.

 

בכל מקרה של שיפוץ בניין משותף, חשוב שתגייסו אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום זה, שיודעים לנהל פרויקט בו מעורבים מספר דיירים, בעלי אינטרסים שונים ולעיתים מנוגדים, שיודעים לבצע עבודות שיפוץ ייעודיות לבניינים משותפים כמו שיפוץ לובי, מעלית או חדר מדרגות וכדומה. לא כל קבלן שיפוץ יכול לבצע שיפוץ בניין משותף, לפחות לא ברמה הביצוע הנדרשת ותוך העמדת כלל האפשרויות בפני הדיירים.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5