השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

שימוש במוצרים עם בידוד אקוסטי במבנים

מה צריך לעשות כדי לקבל בידוד מושלם?

בידוד אקוסטי מאפשר למבנה שלכם להיות מבודד מבחינה אקוסטית שקשורה לרעשים. ככל שחומר הבידוד בעל יכולת בידוד טובה, כך מובטחים לכם שקט ומניעת רעשים לא נעימים במבנה הקיים. רוב חומרי הבידוד הם חומרים שמבטיחים מניעת רעשים מקירות חיצוניים ומניעת רעשים מן המבנה החוצה. על מנת לקבל בידוד מושלם צריך שהקיר יהיה אטום כנדרש. על מנת למנוע הדהוד צריכה להיות חציצה בין החומרים הקשיחים שנמצאים בקיר. פס איטום וחומרי בידוד הם אשר יובילו אתכם לבידוד מיטבי. ככל שהקיר שלכם יהיה עבה יותר וככל שחומרי הבידוד יהיו בעלי מרקם מתאים, כך תצליחו לבודד את הרעשים מבחוץ ומבפנים. הנחתת הקול המסומן בדציבלים מתייחסת למעבר הקול בין החדרים השונים וברצון שלנו לצמצם את מעבר הקולות בין החדרים במבנה. ספיגה אקוסטית מתייחסת לאיכות הקול במבנה. אנחנו לא רוצים לשמוע הדהודים, לכן נרצה לספוג חלק מהקול.

 

בדקו דציבלים לפני תכנון הבידוד המיטבי                                                                                                                            

כשאתם רוצים להתקין בידוד אקוסטי בדקו כמה דציבלים אתם רוצים לחסום. מד דציבלים יעניק לכם את התשובה. לאחר מכן תצטרכו לבדוק מהו גובה הדציבלים של הרעש. לרוב מקובל לרעוש עד 40 דציבלים. רק חומרים מבודדים היטב יעניקו לכם את התשובה המתאימה לבידוד המיטבי.

 

צמר זכוכית, ספוגים ופס איטום  - חומרי בידוד נחוצים

כשמדובר בקירות גבס שדורשים בידוד אקוסטי יש צורך בחומרים כמו צמר זכוכית ופס איטום. אפשר להשתמש גם בספוגים שמשפרים את איכות הקול במבנה. הבעיה עם הספוגים היא שהם אינם אסתטיים ולכן לא משתמשים בהם בבתים פרטיים, אך במקומות כמו פאבים ובתי עסק נהוג להשתמש גם בספוגים צבועים.  אם אין פס איטום מתאים יתגלו במבנה שלכם בעיות אקוסטיות שיצריכו תכנון של בידוד אקוסטי ראוי.

 

בידוד בקירות גבס – חפשו איש מקצוע מיומן

בקירות גבס קל מאוד להתקין אקוסטיקה מתאימה. בכל מקרה, איש מקצוע ידע איך לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. ספיגה אקוסטית תאפשר צליל איכות בכל מבנה. אפשר להשתמש בחיפוי גז גיזה שיגביר את הספיגה. המטרה היא למנוע הדהוד של צלילים שהופכים את המבנה לאקוסטיקה לא נעימה. לכל חלל, חשוב לציין, מתאים בידוד אקוסטי אחר, לכן יש חשיבות רבה לאיש מקצוע שיתכנן אתכם את הבידוד כראוי.

 

בידוד בקירות בלוקים

קירות בלוקים הם קירות שחוסכים מכם בעיה אקוסטית. העניין הוא שלפעמים התקנה של צינורות חשמל ואינסטלציה בקיר עלולים לגרוע מן האקוסטיקה בגלל היוותרותם של חריצים. במקרה כזה אפשר לבנות קיר בלוקים פנימי ובו בידוד אקוסטי.

 

צמר סלעים, צמר אדמה, יריעות אלומיניום ופוליסטירן מוקצף  - חומרי בידוד אקוסטי מתאימים                  

צמר סלעים הוא חומר בידוד מעולה גם לבידוד אקוסטי וגם לבידוד תרמי. הוא עשוי מסלע שנטחן, הוקצף והודבק באמצעות עמילן ומושלם לקירות גבס ולבנייה קלה. הצמר עמיד לריקבון ומונע מזיקים שונים. צמר זכוכית הוא חומר שמתאים אף הוא לבידוד אקוסטי ותרמי. הוא מתאים למחיצות גבס, לגגות, לתקרות ועשוי זכוכית ומגיע בצורת גלילים בעובי שונה וברמת דחיסות שונה. יתרונו בכך שאינו סופג לחות ועמיד  מפני מזיקים. יריעות אלומיניום מגיעות בעובי שונה ומשמשות לבידוד תרמי, אך יש לו תכונות אקוסטיות מצוינות והוא מתאים לגגות, לקירות ולבנייה. מושלם בעמידותו לבעירה וללחות. פוליסטירן מוקצף, הווה אומר קלקר, הוא חומר ביסוס ברמת דחיות שונה ומגיע בגודל שונה. היתרון שלו בכך שהוא חומר זול. צמר אדמה מינרלי הוא חומר בידוד שמשמש לבידוד תרמי ואקוסטי ומשמש בידוד בקירות גבס ובבנייה קלה. הוא גמיש, ללא ריח ולא צובר אבק רב.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5