השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

רגולציה של ניהול ואחזקת נכסי מקרקעין

כאשר חברה מסוימת נדרשת לנהל את הנכסים שלכם, עליה לגלות נאמנות, אחריות ונחישות, כל זאת על מנת לענות על מטרה עיקרית וחשובה והיא – מקסום הרווחים ללקוח המחזיק באותם הנכסים. ישנן מדינות בעולם, בהן אפילו נחקקו חוקים הנוגעים לניהול נכסים ויש גם תקנות המסדירות את מקצוע ניהול נכסי נדל"ן כמקצוע לכל דבר.

חובות ואחריות כלפי בעלי הנכסים

כשמדברים על תחום ניהול נכסים, במרבית המדינות בעולם, מנהלי נכסים מחויבים להחזיק ברישיון. על מנת לקבל את אותו הרישיון, יש לסיים תואר בהצלחה או קורס ניהול נכסים. מעבר לכך, עליהם גם לעמוד בבחינה בכתב וכמו כן להוציא תעודת יושר. כאשר מדובר על רישיון לאחזקת מבנים, יש גם ללמוד לימודי המשך מתאימים וכמו כן לשלם אגרת רישיון מדי שנה. למעשה, אנשים המנהלים את הנכסים, צריכים להיות עם חובת אמונים כלפי אותם בעלי הנכסים וכך יוצא שהם גם פועלים או צריכים לפעול תמיד לטובת האינטרסים של הלקוחות. כאן לא תמצאו ניגוד אינטרסים או שימוש בהזדמנויות על מנת להרוויח רווחים אישיים. הנאמנות משחקת תפקיד משמעותי אצל מנהלי הנכסים ועל כן, מומלץ לבחור בקפידה וכמו שצריך, את מי שיהיה ממונה לנהל ולתחזק את הנכס או הנכסים שיש ברשותכם.

מנהלי נכסים

אלו נדרשים להתמחות בחוקים הקשורים לנדל"ן כמו, דיני קניין, מיסוי מקרקעין, חוק חוזים וחוקים נוספים. מנהלי הנכסים מייצגים את הנכסים של הלקוחות אל מול הרשויות בכל מיני עניינים הקשורים לנכסים עצמם. מעבר לכך, הם גם אחראיים על טיפול בעניינים הקשורים לתאגידים, עמותות שותפות, תשלום מיסים וחובות, דיווחים שנתיים למדינה, דיווחים על עסקאות מכירה ורכישה ועוד.

מה כולל מערך ניהול הדירות והבתים?

עליהם לבצע תחזוקה שוטפת של הנכסים ובמידה ויש צורך לשפץ ולתקן את הנדרש, עליהם לשמור על ניקיון הנכסים, לשמור על הניהול הפיזי של הנכס (למשל, ניהול תקין של מגרש החנייה, השכרת המחסנים ועוד), עליהם לדאוג לייצוג בעלי הנכסים אל מול הדיירים והשוכר (טיפול בהסכמי מכר, שכירות, הגשת מכתבי דרישת חוב במידה ודיירים לא משלמים את שכר הדירה וכו'), עליהם גם לדאוג לפיתוח וניהול בתחומים שונים כמו אנרגיה מתחדשת, השבחת נכסים ויזום פרויקטים.

למה חשוב לקחת את שירותיו של עורך דין מקרקעין בניהול ואחזקת נכסי מקרקעין?

משרד עורכי דין המתעסק בתחום המקרקעין ייתן שירותי ניהול נכסי מקרקעין הכוללים גם ייעוץ משפטי שוטף הניתן על ידי עורך דין מקרקעין מומחה ומקצועי בתחום. הדבר יבוא לידי ביטוי בכל הקשור לאיתור קונים, שוכרים ומשקיעים פוטנציאליים, ניהול משא ומתן בשם המשקיעים, עריכה וחתימה על הסכמי מכר, בדיקת השוכרים והרקע שלהם, קבלת ביטחונות, הגשת תביעה במקרה של שוכרים בעייתיים שלא משלמים בזמן או שפגעו בנכס עצמו, ניהול חשבון נאמנות של הלקוח והעברת התקבולים אליו ועוד.

 

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5