השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

עיצוב דירה חדשה בבניין משותף

 

עיצוב דירה חדשה הממוקמת בבניין מגורים משותף נועד להתאים את הנכס לאורח החיים ולצרכים הייחודיים של הדיירים. העיצוב בדירה החדשה מתחיל בפגישת הכרות בין מעצבת פנים לבני המשפחה העומדים לאכלס את הדירה, המעצבת מאפיינת את אורח החיים של המשפחה ומבינה את הצרכים הייחודיים של ההורים והילדים. 

מעצבת פנים מתייחסת למגבלות הטכניות כאשר היא מכינה את תוכנית העיצוב, עליה למצוא את האיזון הנכון והמיטבי בין עיצוב אלגנטי ומקורי לבין פונקציונליות ונוחות, ועליה למצוא פתרונות חכמים לניצול מיטבי של חללי הפנים.

מתי להזמין מעצב פנים לעיצוב הדירה החדשה?

מומלץ לבחור מעצבת פנים בשלבים הראשונים של פרויקט הבנייה, לכן אם רוכשים דירה חדשה מקבלן כדאי לפנות למעצבת כאשר יש תוכניות בנייה ושרטוט כללי של הדירה ביד. כאשר המעצבת מתחילה לעבוד בשלבים הראשונים של הפרויקט להקמת בניין המגורים המשותף היא יכולה להציע תיקונים בחלוקת חללי הפנים ולהתאים את הדירה החדשה לאורח החיים ולצרכים של הדיירים.  

לכן, ההמלצה של אנשי המקצוע היא להזמין מעצבת פנים לפני רכישת הדירה, כך ניתן לקבל חוות דעת והערכה כללית לגבי אפשרויות העיצוב בנכס ומידת התאמות ללקוח. המעצבת בוחנת בקפידה את המפרט הטכני, מאפיינת את הדרישות והצרכים של הדיירים, וניתן להתחיל בעבודות עיצוב הפנים עוד לפני קבלת המפתח וכך הדיירים נכנסים לדירה מעוצבת המתאימה בדיוק לאורח החיים שלהם. 

טיפים לעיצוב דירה חדשה 

עיצוב דירה חדשה הוא תהליך ממושך, המעצבת מתייחס לגורמים רבים כגגון:

  • עבודות צבע – במקרים רבים הדירה החדשה צבועה בגוון לבן ואחיד, וכדי לעצב את הנכס מבצעים עבודות צבע ומשלבים בין גוונים שונים, בהתאם לתוכנית העיצוב.

  • ריצוף וחיפויי קירות – המעצבת בוחרת יחד עם הלקוח אריחים לרצפה ולחיפויי קירות, עדיף לבחור את החיפויים והריצוף לפני שהקבלן מבצע זאת, כל עוד הקבלן מאפשר לדיירים לבחור באופן חופשי רצפה וחיפויי קירות. כדי להוזיל עלויות אפשר להדביק קרמיקה על החיפויים הקיימים.

  • שדרוג המטבח – המטבח הסטנדרטי של הקבלן לרוב אינו מתאים לדיירים, ובעזרת המעצבת משדרגים את המטבח ומעצבים אותו באופן מושלם לצרכי הדיירים והרגלי הבישול והאירוח שלהם.

  • הלבשת הדירה – מעצבת פנים מציעה תוכנית מקורית להלבשת הבית, בהתאמה מדויקת לצרכי הלקוח ואורח חיי המשפחה, כולל וילונות, שטיחים, רהיטים, פריטי נוי, צמחייה ועוד.

חשיבות הניקיון והאחזקה של הבניין המשותף לפני אכלוס הדירה

בניין המגורים מהווה חלק אינטגרלי מהדירה, חשוב לזכור כי עיצוב הדירה החדשה מושפע גם מסביבת המגורים, כלומר מנראות הבניין ומסגנון העיצוב של השטחים הציבוריים במבנה. כאשר רוכשים דירה חדשה בבניין משותף חשוב לבדוק מראש מהי רמת הניהול והאחזקה של הבניין ומי דואג לאחזקה ולניקיון במבנה.

כדי ליהנות מאיכות חיים גבוהה יש להתייחס לניקיון ולאחזקה בבניין המשותף, לכן מעבר להשקעה בעיצוב הדירה כדאי לוודא כי הבניין עובר ניקיון שוטף ויש חברת ניהול מקצועית ויעילה הדואגת לאחזקה שוטפת ולתחזוקה נכונה של כלל התשתיות בבניין וסביבתו. אחזקת מבנה לבניין חדש נחוצה כדי לשמור על תשתיות המבנה ועל ערך הדירות בבניין, האחזקה נחוצה כדי לספק איכות חיים גבוהה לדיירים.

האם נראות הבניין המשותף משפיעה על עיצוב הדירה?

לכל דירה בבניין משותף יש חלק ברכוש המשותף, והנראות של הבניין משפיעה על איכות החיים של הדיירים. בנוסף, הנראות של הבניין המשותף משפיעה על עיצוב הדירות במבנה, לכן אם גרים בבניין משותף נקי ומתוחזק היטב עם עיצוב אלגנטי, הדיירים ישקיעו יותר בעיצוב הדירות שלהם.

יש הבדל משמעותי בין כניסה ללובי בבניין מגורים נקי ומעוצב בסגנון יוקרתי לבין כניסה לבניין עם לובי מוזנח ומלוכלך. אם הדיירים מרגישים שהם חיים בבניין ישן ומוזנח אין להם אינטרס להשקיע בדירות, וחלק מהדיירים יחפשו דירות חדשות בבנייני מגורים מתוחזקים היטב.

 
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5