השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

עוברים דירה? טיפים למעבר דירה קליל

כשאתם עוברים דירה לבניין שמקבל שירותים לאחזקת מבנים, אתם יכולים להיות בטוחים שכל המערכות הנוגעות לפעולות האלקטרו מכאניות במבנה  – מתוחזקות כראוי. ובמקרה של תקלה, יש מי שידאג לדיירים ויחזיר את המערכת לתפעול שוטף ותקין.

אבל כשאתם מתכננים לעבור דירה למבנה הנהנה משירותים אלה, או מחפשים פתרון לאחסון תכולת דירה לפרק זמן מסוים, אין לכם ברירה, יהיה עליכם להתמודד בעצמכם עם כל הבלגן והלחץ שכרוך במעבר דירה, או לשלם לחברה שתעשה עבורכם את כל שירות ההעברה מאלף ועד תיו.

חברה לניהול ואחזקת מבנים תעזור לכם במקרה של סתימה בצנרת, בעיה בטיחותית כמו דלת שלא ננעלת כראוי, בעיה בתשתית של המבנה וכדומה. אך במקרה של מעבר דירה, תצטרכו למצוא עזרה במקום אחר.

רוב האנשים חרדים מפני עצם המעבר. לארוז, לארגן, להזמין הובלה, לנסות לשחד את החברים שיעזרו לכם – התהליך כולו יכול להיראות די מרתיע. אז איך תוכלו להפוך את התהליך להרבה פחות מלחיץ?

 1. מצאו קרטונים משומשים

חסכו כסף, ובמקום לרכוש קרטונים חדשים, צאו לחפש מאחורי הסופרמרקטים והחנויות. בוודאי תמצאו שם מצבורים של קרטונים משומשים במצב טוב, זרוקים בערימת האשפה.

 1. מיינו, אל תשמרו חפצים שאתם לא זקוקים להם

זו הזדמנות מעולה למיין את כל החפצים שלכם. זה הזמן המושלם לערוך את שלוש הערימות המפורסמות:

 • חפצים שאתם רוצים לשמור
 • חפצים שניתן לתרום
 • וחפצים שאין ברירה אלא להשליך לאשפה

כאשר תפרשו את הבגדים והאביזרים מהארונות, והכל יהיה מונח חשוף לנגד עיניכם, בוודאי יהיה לכם קל יותר להיפטר מדברים שאתם באמת לא צריכים יותר. וכך העברת תכולת הבית תהיה פחות עמוסה.

 1. צרו לוח זמנים כדי שלא תהיו מוצפים

תכננו מראש. למשל, אל תשכחו להפשיר את הפריזר, לנקות את המקרר לפחות יממה לפני המעבר, אחרת המקרר עלול להסריח.

 1. צלמו את חיבורי המכשירים האלקטרוניים לפני שאתם מנתקים אותם

לפני שאתם מנתקים למשל, את הטלוויזיה מהממיר או את המחשב מה-wifi ומהמדפסת – קחו את הטלפון וצלמו את חיבורי הכבלים מאחורי המכשירים. כך תוכלו לזכור לאן כל כבל אמור להתחבר. זה יחסוך לכם טונות של זמן כשתצטרכו לחבר הכול מחדש בבית החדש.

 1. שימו בגדים על קולבים בתוך שקית אשפה גדולה

השאירו את הבגדים התלויים על הקולב אבל עטפו אותם בשקית אשפה. כשתגיעו לבית החדש, כל שתצטרכו לעשות זה להוריד את שקית האשפה ולתלות את הקולב עם הבגד בתוך הארון.

 1. ארזו קרטון עבור הלילה הראשון

רוב האנשים לא חושבים על חפצים שיזדקקו להם בלילה הראשון בבית החדש, ובסופו של דבר מתחילים לחטט בכול הקרטונים כדי למצוא לעצמם פיג׳מה, תחתונים, סבון, או אפילו את מכונת הקפה.

לכן, ארזו לעצמכם קרטון ״ללילה הראשון״. בתוך הקרטון הניחו את מוצרי הטואלט שלכם, כמה בגדים, וכל מה שתצטרכו לבוקר הבא, כגון, צלחות, כוסות, סכו״ם או מייבש השיער.

 1. ארזו את הצלחות באריזת ביטחון

כיוון שיש להן כבר צורה של צלחת, צלחות הפלסטיק המוקצף החד פעמיות, הן חומר מדהים לאריזת צלחות החרסינה שלכם. שימו אותן בין כל צלחת לפני שאתם מכניסים את הערימה לקרטון.

 1. עטפו ביריעת פלסטיק את שידת המגירות

השתמשו בעטיפת פלסטיק כדי לעטוף את שידת המגירות, כך שיישארו סגורות היטב כאשר השידה תידחף לתוך המשאית. תוכלו גם להשאיר את החפצים בתוך המגירות, כל עוד אתם בטוחים שהם לא יפלו מתוכן בדרך.

אם אתם בטוחים שהמגירות עטופות היטב ולא ייפתחו במהלך המסע, אז אין בעיה להשאיר אותן מלאות ולחסוך לעצמכם לחזור ולסדר את המגירות בבית החדש.

 1. השתמשו באריזת קרטון לבקבוקי יין, לאחסון כלי זכוכית

בחנות המכולת או בפאב המקומי תוכלו למצוא אריזת בקבוקים מקרטון שבה יש הפרדות בין כל בקבוק לבקבוק. כאן תוכלו לשמור כלי זכוכית עדינים עטופים בנייר עיתון שיוסיף להם ריפוד כדי להגן עליהם.

 1. הימנעו מלערבב פריטים מחדרים שונים

שימו את כל הפריטים השייכים לחדר אחד, בתוך קרטון נפרד ואל תערבבו בו פריטים מחדר אחר. כך תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה בלגן ועצבים כשתצטרכו לפרוק הכול.

 1. הכינו קרטון לציוד האריזה

חסכו לעצמכם התרוצצות אחר ציוד המשמש אתכם לאריזה בגלל שהשארתם את המספריים בחדר אחד, ואת נייר הדבק בחדר אחר. הכינו לעצמכם מראש קרטון לציוד האריזה ועברו עם הקרטון מחדר לחדר. כך כל מה שאתם צריכים יהיה זמין בכול רגע ולא תצטרכו לבזבז זמן על חיפושים מיותרים.

 

 

 

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5