השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

עבודות איטום כחלק משירות של אחזקה וניהול של מבנים

 

תחזוקה ואחזקה של מבנים אלו הן עבודות המתבצעות כדי לשמור, לשחזר או לשפר חלקים בבניין, במערכות שלו ובסביבתו על פי הסטנדרט המקובל כיום במטרה לשמור על תועלתו וערכו של הבניין. כיום בבניינים רבים על תחום האחזקה חולשת חברת אחזקה וניהול של מבנים והיא מציעה מגוון רחב של שירותים במסגרת עבודות האחזקה שמבצעת, בין אם על בסיס שוטף ובין אם על בסיס מניעתי. 

מה המטרות של אחזקת מבנים?

אחזקת מבנים כוללת את כל הפעולות הניהוליות והטכניות שנדרשות כדי לשמר את רכיבי הבניין או כדי להחזירם למצב תקין, בו הם יכולים לבצע את תפקידם כנדרש. המטרות העיקריות בפעולות אחזקה ותחזוקה הן לשמור על המצב התפעולי של מערכות, תשתיות ורכיבי הבניין, להחזיר אותם לסטנדרטים המקוריים שלהם, וליישר קו עם תקנות וסטנדרטים הנדסיים ומבניים מתקדמים. בניינים עומדים חשופים לפגעי הזמן ומזג האוויר ולכן עשויים להיפגע ולסכן את יושביהם. פעולות תחזוקה שומרות על המבנים חזקים ויציבים, משמרות את ערכם ומבטיחות שהשהות בהם תהיה כמה שיותר בטיחותית. 

הסוגים השונים של עבודות תחזוקה

ישנם סוגים שונים של עבודות תחזוקה ואחזקה, לרבות עבודות שוטפות שצריך להגיע אליהן יום יום, ועבודות מונעות שצריך לבצע אחת לתקופה. כאשר לא מבצעים את העבודות השונות כנדרש יעלה הצורך בעבודות תחזוקה ותיקונים בהיקף נרחב, מה שיכול לפגוע באיכות חייהם של הדיירים, להשבית מערכות שונות ולעלות יותר בסופו של דבר. לעיתים הצורך בתחזוקה מתקנת אינו נובע מהזנחה אלא מכוח המציאות. מבנים עומדים חשופים לגשם, לחות, קרני שמש, קור ונזקים סביבתיים אחרים ועם הזמן הם יכולים לצבור בלאי ולהזדקק לתיקונים.

מתי לבצע איטום?

עבודות איטום הן חלק מפעולות התחזוקה המונעת שיש לבצע. במסגרתן אפשר להפוך את חלקו החיצוני של המבנה להרבה יותר עמיד, חזק וחסין מפני מזג אוויר קיצוני. כאשר האיטום לא איכותי או שהוא נפגע בחלוף השנים, מתקיים מגע של הקירות החיצוניים עם מים. המגע עם המים עלול לגרום לכל מיני נזקים כמו למשל נזילות, רטיבות, עובש, התנפחות של הקירות, סדקים בבטון, חשיפת הברזלים של המבנה וכתוצאה מכך התפתחות של קורוזיה עליהם ועוד. עבודות האיטום מאפשרות להגן על המבנה, לשקם אותו במידה ויש לו נזקים ולהעלות את ערכו ואת ערכי הנכסים בו. 

עבודות איטום בגובה

ניתן לבצע כיום עבודות איטום בשיטה שנקראת סנפלינג ובכך לחסוך הקמה של פיגומים, למנוע פגיעה באיכות חייהם של הדיירים או פגיעה סביבתית, ולחסוך בעלויות, מכיוון שלרוב עבודת איטום בסנפלינג הרבה יותר זולה לעומת שיטות אחרות. מעבר למחיר, עבודות בגובה מאוד בטיחותיות, חוסכות בזמן יקר, ונותנות מענה מקיף לבעיות איטום כאלו ואחרות. כמובן שחשוב לבחור בחברה מקצועית עם מוניטין ששמה דגש רב על בטיחות ומבצעת את עבודות האיטום בסטנדרטים גבוהים של איכות ומקצועיות.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5