השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

ניהול ואחזקת נכסים מניבים - איך, כמה ולמה

אחת הדרכים לשמור על הנכס כמניב ואיכותי היא באמצעות העסקתה של חברה המתמחה בניהול ואחזקת מבנים. השקעה בנכס מניב מצריכה לא מעט עבודה ולא תמיד יש לנו זמן או כוחות לכך ולכן כאן בדיוק נכנסת לתמונה חברה המתמחה באחזקת מבנים ובתחום של ניהול נכסים. חברות מסוג זה מספקות שירותים מאוד מגוונים ונרחבים למבנה ומאפשרות לו להמשיך ולהתקיים בצורה אידיאלית, ללא בעיות מיותרות, תוך כדי שמירה על האיכות והערך שלו. חברה שמנהלת ודואגת לאחזקת מבנים מעניקה שירות בהתאם לאופי וצרכי הבניין. למשל, מבנים ממשלתיים או מוסדות הנמצאים באזורים פיננסיים יוכלו לקבל שירות של ניתוח תקציבים וכדומה. במקרה ומדובר רק בתחזוקה חיצונית, החברה מספקת שירות של אבטחת הבניין, תיקונים נחוצים, ניקיון וסדר, טיפול בפגמים ושברים, הקפדה על בטיחות ובדיקות קבועות שאמורות לבדוק את יציבות המבנה וכדומה. פעולות אלו מסירות דאגות רבות מבעלי הנכס ומאפשרות לו להמשיך ולקיים את עסקיו, מבלי שייפגע שווי הנכס ושימשיך להיות נכס מניב ומבוקש.

אילו שירותים ניתנים ללקוח שמשתמש בשירותיה של חברה לניהול ואחזקת נכס ?

כפי שציינו קודם לכן, טווח השירותים הוא רחב למדי. השירותים המוצעים ללקוחות מותאמים לצורך ולסגנון המתנהל במבנה. לאחר שבעלי הנכס בוחרים את הנחוץ להם, החברה מספקת זאת על בסיס יום יומי, על ידי צוותים שונים המעניקים טיפול ואחזקה למבנה. על מנת לשמר את מצבו של המבנה ואף לשפר, יש לדאוג למגוון נושאים כמו תחזוקה של מערכות חשמל, מערכות מיזוג, תאורה במבנה ומחוצה לו, בטיחות אש, ניקיון וכדומה. בבניינים ובמבנים גדולים, לא יוכלים הדיירים או העובדים בהם לנהל נושאים אלו באופן עצמאי. גם אם הם מאוד משתדלים ורוצים בכך, לא תמיד התוצאות יהיו איכותיות ונחוצות ובשלב כלשהו אף עלול להיגרם נזק. תפקידה של החברה לאחזקת מבנים, בין אם מדובר בנכס מגורים או במשרדים - הוא לנהל בעבורם את כל התחומים הצדדים שמאפשרים להם לחיות ולתפקד במבנה על בסיס יומי.

קנייה וניהול של נכסים מניבים להשקעה

פעמים רבות מתבצעות רכישות של נכסים מניבים למטרות השקעה מתוך הבנה כי אכן מדובר בעסק רווחי ומשתלם. עם זאת, מרבית הנכסים הללו מנוהלים על ידי חברות אחזקה ולכן רצוי להמשיך ולהעסיק אותן גם לאחר שהנכס נמכר לידיים הבאות. למעשה, באמצעות תחזוקה נכונה של המבנה – נוצרת התוצאה של נכס מניב. גם אם מדובר בנכס חדש המצוי באזור ביקוש או איזור פופולרי, אם לא ישמרו וידאגו לו ולמערכותיו, הוא יאבד מערכו תוך זמן קצר. לכן, שירות ניהול ואחזקה של מבנה הם חשובים מאוד. ניתן להבחין כי בכל מתחם משרדים ופארק היי-טק מתקדם ישנה התערבות חיובית של חברה לניהול ואחזקת מבנים. קיימות כיום במשק מספר חברות העוסקות בתחום זה ורצוי לבחור את אחת החברות המתקדמות והמובילות בתחום.

מס' מדרגים: 3  ממוצע: 3.6