השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

מציאת דירה במחיר משתלם

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת במחירי הדירות, הנקראת בועת הנדל"ן. הרבה זוגות מתקשים לרכוש את הנכס עליו הם חולמים וספק אם אי פעם יוכלו, מבלי להשתעבד שנים לבנקים, הלוואות ומשכנתאות. לאחרונה ישנם פרסומים שונים על דירות בפחות ממיליון שקל לדירה.

 

איפה ניתן לרכוש דירות במחיר שפוי?

 

למעשה ניתן לחלק את ציבור רוכשי הדירות לשניים, זוגות צעירים המעוניינים לרכוש דירה ראשונה בחייהם המשותפים, ויזמי בנייה  המעוניינים לרכוש דירות על מנת לשפרם ולמכור אותם במחיר גבוה יותר לעיתים. בשנים האחרונות התחילה תכנית בהנהגתו של שר האוצר, משה כחלון, להוזלת מחירי הדיור לרוכשי דירה ראשונה בחייהם ובמקביל מיסוי גבוה לאנשים המחזיקים ברשותם יותר משלוש דירות. מהלך זה נקרא מחיר למשתכן, הוא נתן רוח גבית  לזוגות הצעירים להתחיל לחפש דירות במחיר למשתכן נהריה, עפולה, טבעון, אשקלון ועוד'. ישנם רבים שאף מעדיפים לשבת על הגדר ולחכות לראות לאן ינשבו הרוחות בעניין מחירי הדירות, ולקוות שהמחירים ירדו עוד, אך מוטב לא לחכות יותר מדי שלא תצאו קרחים מכאן ומכאן. ישנם אלו שיגידו שמחירי הדירות כיום לא שפויים והם מעדיפים להמשיך לגור בשכירות במחיר שהוא במעט יותר נמוך מהמחיר של משכנתא מהבנק, מהלך זה דווקא עשוי להיות להם לרועץ, מכיוון שנניח שהם משלמים שכירות 4,000 בחודש לבעל בית שהדירה כבר שייכת לו והוא יכול כל שנת חוזה להעלות את המחירים כרצונו, במשכנתא מהבנק מלבד זה שהיא נשארת לרוב קבועה ומשתנה רק ביחס למדד, אתם קונים בעצם את הדירה מהבנק, כל חודש שעובר מקרב אתכם לדירה משלכם.

 

 

בקיבוץ, בכפר, בקרת

 

אם החלום הרטוב שלכם הוא דירה הטובלת בירוק, צמחייה וילדים רצים חופשי בדשאים ביחד עם הכלב אז לידיעתכם, גם בקיבוצים ומושבים ישנה אפשרות לרכישת דירה, אך פה מדובר בסכומים קצת יותר גדולים, ועד לפני כמה שנים לא הייתה אפשרות לקחת משכנתא על דירה בקיבוץ מכיוון שהדירות היו על שם הקיבוץ גם לאחר הרכישה, ובעצם מה שהבנק עושה במשכנתא הוא משעבד את הדירה עד לפירעון המשכנתא, לאחר שהקיבוצים הגיעו להסכם עם הבנקים ומנהל מקרקעי ישראל ניתנה אפשרות לרכישת דירות בקיבוצים אך המחיר אמנם טיפה גבוה לזוגות צעירים בתחילת דרכם. עצתינו לזוגות צעירים היא קודם כל להחליט היכן ירצו לקבוע את ביתם, לאחר מכן לעשות סקר בין הבנקים על סוגי המשכנתאות וההלוואות המוצעות, להיפגש כמובן עם יועץ למשכנתאות בכל אחד מהבנקים ולנסות להרכיב איתו את המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר. נכון שרוב הבנקים ידרשו הון עצמי יחסית גבוה וקביעות בעבודה אך אפשר להגיע גם להסדרים כאלו ואחרים על הלוואות צמודות מדד וכדומה. בתכנית מחיר למשתכן יש לזוגות צעירים יותר סיכוי להגיע לדירה משל עצמם בפחות שנים ועדיין להצליח להחזיר את המשכנתא ולחיות רמת חיים טובה יחסית.

 

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5