השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

מדוע נדרש ייפוי כוח נוטריוני לביצוע עסקאות נדל"ן

חשוב להבין היטב מהו ייפוי כוח

יש מקרים בהם אנשים מסוימים אינם יכולים לבצע פעולות מסוימות בעצמם. הכוונה היא למקרים בהם אדם מסוים מעוניין למכור בית או לקנות שטח למשל, אך הוא חייב שמישהו יעשה זאת בשמו תוך שימוש בזהותו.

 

כך מציע את עצמו היום נוטריון שהוסמך ע"י מדינת ישראל לאשר את זהותם של אנשים ולנסח ייפוי כוח עבור אילו שנשלחו מטעמו של אדם שנבצר ממנו להגיע או שהוא מעוניין שאדם שאמון עליו יבצע פעולות מסוימות בשמו. נוטריונים בישראל צריכים לבדוק את זהותו של מי שיהיה בא כוחו של אותו אדם ואם ייפוי הכוח נעשה כחוק בהסכמתו של מי שמעוניין בכך.

 

החשיבות הרבה בעסקאות בסכומי כסף גדולים

במיוחד כשאנו מדברים על נדל"ן, אנו מבינים כמה מדובר בהיקף לא קטן של סכומים שעוברים מיד ליד. בין אם מדובר על עסקה בין שני אנשים פרטיים ובין אם על עסקה עם גוף מסחרי כלשהו, הרי שכל אחד ישמח לדעת שהוא מבטיח את עצמו בכל מה שקשור לשמירה על הכסף שלו.

 

לכן, לגבי עסקאות נדל"ן חשוב מאוד לפעול עם ייפוי כוח נוטריוני ולא רק עם ייפוי כוח רגיל שמוכר לרבים. ברגע שמדובר על נוטריון שזיהה את כל מי שמעורב בעסקה, ניתן יהיה לבצע כל עסקה ללא כל סכנה שהיא בין אם מדובר ברגע ביצוע העסקה ובין אם מדובר על מקרים מסוימים בעתיד שבהם יכול מישהו לנסות לבטל את העסקה בטענה לאי זיהוי חוקי וכד', אם התחרט מסיבה כלשהי.

 

מה מבטיחה הפנייה אל נוטריון בכל עסקה רלוונטית

יש לא מעט יתרונות חשובים מאוד אם מקפידים לגשת אל עורך דין שהוסמך בהתאם לחוקי מדינת ישראל, וכיום הוא יכול להציע אפשרויות חשובות מאוד של אימות זיהוי ויצירת ייפוי כוח בדרך להגנה על כל אדם בכל מה שקשור לעסקאות נדל"ן.

 

בזכות השירות החשוב של הנוטריונים בארץ ניתן ליהנות מהגנה משמעותית מפני ניסיונות הונאה שונים הכוללים לעתים גם זיוף של מסמכים רלוונטיים או מהלכים לא חוקיים אחרים. מסיבה זו אנו יכולים למצוא היום לא מעט ישראלים שמבינים את ערכו של איש מקצוע זה ומקפידים לפנות אליו בכל עסקת נדל"ן.

 

איך הדבר קשור לעסקה בתחום הנדל"ן

מי שכבר ביצע עסקת נדל"ן אחת או יותר בחייו, ראה כיצד מי שיכול להיות חלק מעסקה כזו הוא רק מי שמורשה לעשותה ולהיות חתום עליה. כאמור, ייפוי כוח נוטריוני מאפשר לאדם מסוים שאמון על אדם אחר, לחתום בשמו בעסקה כזו.

 

מאחר וכל עסקת נדל"ן מצריכה גם אישור נוטריוני כדי להעביר על שמו של אדם מסוים נכסי מקרקעין, הרי שייפוי הכוח שנבדק ע"י נוטריון ימנע השתלטות על שטח בנייה מסוים או גזילת רכושו של אדם כלשהו. כך נעזרים היום גם אנשים שגרים בישראל וגם אילו שעברו לגור בחו"ל, באנשי מקצוע מתחום המשפט שיוכלו להגן עליהם בעסקאות נדל"ן.

 

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5