השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

כאן מתחזקים את הבניין שלכם עם המוצרים האיכותיים ביותר

כל מבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים, מבנה מסחרי, ציבורי או אחר, דורש תחזוקה יומיומית. בניין אשר אין גורם אחראי שמתחזק אותו, עלול להתמודד עם בלאי מסוגים שונים אשר ישפיע, לא רק על איכות המבנה אלא גם על היכולת להשתמש בו בצורה אפקטיבית ונכונה.

מבנה אשר איננו מתוחזק בצורה נכונה, בין אם זה באמצעות צוות מקצועי אשר מקפיד לטפל בכל בעיה מצד אחד ומצד שני לטפל בו על בסיס יומיומי, וכן בין אם זה באמצעות אמצעים וכלים שונים, הרי שתוך זמן קצר מאוד, התשתיות בו עלולות לקרוס, ולא יהיה עוד ניתן להשתמש בצורה סדירה. זה כמובן ידרוש תיקונים ושינויים מרחיקי לכת משמעותיים יותר.

כאמור, על מנת לתחזק מבנה בצורה נכונה יש צורך בצוות מקצועי אשר תפקידו מתחלק לשניים. חלק אחד מתייחס לעבודה יומיומית שוטפת, בין אם זה ניקיון ובין אם זה לוודא שכל התשתיות השונות במבנה, עובדות בצורה סדירה. החלק השני של העבודה מתייחס לטיפול בבעיות שעולות מעת לעת. הטיפול צריך להיות מהיר, יסודי, תוך מחשבה על העתיד וכיצד זה יכול להשפיע על המבנה ועל השימוש בו.

חלק אחר שקשור לתחזוקת מבנה מתייחס לכל השאלה של החומרים והעזרים בהם משתמשים. היום אנחנו יכולים למצוא מקומות כמו הום סנטר ודומיהם, אשר מכילים מוצרים מסוגים ודגמים שונים לצורך תחזוקת מבנים, שוב, בין אם זה על בסיס קבוע ובין אם טיפול בדברים שעולים מעת לעת.

לפני שנסביר כיצד בוחרים ורוכשים את החומרים והאמצעים השונים, בין אם זה ממקום כמו הום סנטר או מקומות אחרים, צריך לזכור שכל מבנה דורש כמובן תחזוקה אחרת ושימוש בחומרים אחרים. זה נובע הן מהעובדה שכל מבנה דורש טיפול בצורה שונה, כל מבנה משמש לצרכים שונים, וכן, כל מבנה מתגוררים או עובדים בו כמות שונה של אנשים.

כיצד מתחזקים מבנה בצורה חכמה

בשלב הראשון יש לאבחן מה הצרכים של המבנה ומה הצרכים של הדיירים שמתגוררים או עובדים בו. על פי אופי, סוג וגיל המבנה, אפשר לדעת מה בדיוק נדרש לצורך תחזוקה יומיומית ומה נדרש לצורך תחזוקה נקודתית, עבור צרכים שונים.

בשלב השני, יש לקבוע תוכנית עבודה ברורה. תוכנית שתהיה מבוססת על פי לוחות זמנים ומחזורים. יש דברים שיתבצעו על בסיס קבוע, יומי, ויש דברים שיתבצעו על בסיס שבוע, חודשי ומעבר לכך.

כמובן שהתוכנית תכלול הערכה אילו בעלי מקצוע יטפלו בכל עניין ומי מביניהם יוכל לטפל בבעיות חירום שצצות מעת לעת. כמו כן, התכונית תכלול את האמצעים השונים בהם ייעשה שימוש על בסיס קבוע ובאילו אמצעים ייעשה שימוש על בסיס נקודתי, בהתאם לסיטואציה, בהתאם למקרה שמחייב זאת, על פי התנאים בשטח.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5