השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

טרנדים בעיצוב משרדים

הדאגה לרווחת העובדים ולבריאותם מעסיקה בכל יום חברות וארגונים רבים. מעסיקים יודעים כי כדי למשוך כוח אדם איכותי ויעיל, צריך גם להשקיע. לשם כך הם מארגנים ימי גיבוש והשתלמויות ומעניקים לעובדים הטבות כאלה ואחרות. אך למעשה, אם למעסיק באמת אכפת מהעובד שלו, הוא יוודא כי סביבת העבודה מאפשרת התנהלות נעימה באווירה חיובית. במסגרת זאת, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לתכנון חלל העבודה ולעיצובו, וחשוב לוודא כי לרשות העובד עומד הציוד הנדרש בשגרת היום-יום. איך עושים את זה ומהם הטרנדים החמים בעיצוב משרדים? על כך במאמר הבא.

נוחות לפני הכול

אין כמו בבית, אבל חלק גדול מהיום יעבור עלינו במשרד דווקא. גם מי שאינו מועסק במשרה מלאה מוצא את עצמו עובד מול המחשב שעות ארוכות, ולכן יש לוודא כי המשרד מתוכנן ומעוצב באופן המאפשר נוחות מרבית. לשם כך עמדות העבודה צריכות להיות בנויות היטב, ויש להקדיש תשומת לב גם לריהוט המשרדי. כדאי לבחור שולחן יציב מחומרים איכותיים ולהתאים לו כסאות משרדיים העונים על צורכי העובדים. מומלץ להעדיף כסאות משרדיים ארגונומיים המאפשרים התאמה אופטימלית לגופו של האדם. התמיכה שיספק הכיסא תפחית את הלחץ המופעל על הגוף, וכך ניתן יהיה להבטיח את נוחותו של העובד. במקרים מסוימים, רצוי לשקול גם רכישה של כסאות משרדיים המיועדים לעובדים כבדי משקל, שלהם לצרכים אחרים.

עיצוב נקי

כאשר סביבת העבודה שלנו עמוסה מאוד וגדושה בפריטים רבים, הדבר ישפיע על יכולת הריכוז שלנו ואף עלול לפגוע בביצועים שלנו. כבלים חשופים, רהיטים ישנים שאין בהם צורך, ציוד הדפסה תקול שנותר במשרד – כל אלו מסיחים את דעתנו, צוברים אבק ויוצרים סביבת עבודה צפופה ולא נעימה. על כן, כיום מקפידים על עיצוב נקי, מדויק ומהודק. הכבלים מוסתרים, ריהוט מיותר וציוד ישן מפונים מן המשרד וקווי הריהוט החדש הם חלקים ואלגנטיים. על פי גישה אסתטית זו רצוי לבחור בריהוט מינימלי אך איכותי, והדבר ניכר במיוחד בעת בחירת כסאות משרדיים ושולחנות. למשרד נבחרים רק פריטי ריהוט העשויים חומרי גלם באיכות גבוהה ובגימור מושלם, והריפוד של הכיסאות צריך להיות אף הוא מעולה ונעים למגע.

עובדים בתנועה
 

כסאות משרדיים ועמדות עבודה הם הכרחיים כמובן בכל משרד, אך כיום יותר ויותר בעלי עסק מבינים שיש מקום גם למרחב עבודה מסוג שונה. ישיבה קבועה וממושכת מול מסך המחשב עשויה לסייע לנו להתרכז, אך היא גם עלולה לפגוע ביכולת שלנו לחשוב על פתרונות יצירתיים. בסופו של דבר, הגוף האנושי נועד לזוז ולנוע; אנשים רבים מגלים למשל כי התנועה מאפשרת להם לגבש נקודת מבט חדשה על בעיה שהטרידה אותם זה זמן מה. לכן, חשוב לבחור כסאות משרדיים ארגונומיים המעודדים תנועה, אך כדאי גם ליצור חללי עבודה נוספים. אפשר למשל להרכיב נישות שבהן ניתן לעבוד בעמידה, ואפילו ליצור פינות הירגעות שבהן העובדים יוכלו לרענן את המחשבה או לקיים סיעור מוחות עם עמיתים.

הטרנדים שתוארו כאן הם כמובן רק חלק מהכיוונים העיצוביים המובילים כיום, אך את כולם מנחה אותו קו חשיבה. המטרה היא ליצור סביבת עבודה שתאפשר לעובד להתחיל כל בוקר בחיוך ושתעודד אותו לתעל את הכישורים המקצועיים שלו באופן מיטבי. אחרי הכול – עובד שמשקיעים בו ישקיע בחזרה וכך כל הצדדים ירוויחו.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5