השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

טיפים שימושיים לניהול ואחזקת מבנים

הבית שלנו דואג לשמור עלינו מפני החום בקיץ והגשם בחורף, נותן לנו פרטיות ותחושה של ביטחון... אבל גם אנחנו צריכים לטפל בו בחזרה. ככל שהמבנה שבו אנו גרים הוא גדול יותר ובעל מספר רב יותר של דיירים, כך הופכת משימת הניהול והתחזוקה למאתגרת ותובענית יותר. במקרה של בניינים קטנים יוכלו הדיירים אולי להסתפק במינוי אחד מהם בתור ועד בית, בעוד שבמקרים אחרים יהיה צורך בשכירת חברה לניהול ואחזקת מבנים. כך או כך, מה בעצם כוללת עבודת הניהול ואחזקת המבנה?

 

ניקיון שוטף

ניקיון היא משימה שלעולם איננה מסתיימת – יש לחזור עליה ביסודיות וברצינות בכל שבוע מחדש, ובמקרים מסוימים אפילו בכל יום, למשל כאשר מדובר בלובי או מעלית שבהם עוברים עשרות אנשים בכל יום. בנוסף, חשוב לבדוק ולוודא שניקינו בכל הפינות הנסתרות שבהן לכלוך עלול להצטבר ולגרום לנו בעיות בהמשך: קורוזיה של הציוד המכני והאלקטרוני בבניין, או משיכת מזיקים שונים כמו תיקנים או אפילו קינים של חולדות, שיהיה קשה מאוד להיפטר מהם מרגע שעשו להם בית אצלנו בבית.

מומלץ להקפיד על עניין הניקיון בתור נושא שקל הרבה יותר לתחזק בשוטף מאשר לתקן לאחר תקופה ארוכה של הזנחה, או כאשר מתפתחות בגללו בעיות שניוניות כמו מזיקים.

 

בדיקות תקינות למערכות

מדובר בתחום שלם של משימות שדורשות לא רק הקפדה ויסודיות, אלא הרבה פעמים גם מקצועיות ומודעות לבעיות שעלולות לצוץ. בכל בניין ישנן המון מערכות וציוד אלקטרוני או מכני שזקוקים לתחזוקה שוטפת, לתיקונים תכופים או לבדיקות תקינות תקופתיות. ניתן למנות בקבוצה זו את מערכת גלאי העשן, תחזוקת המעלית, איטום הגג מפני גשם, ועוד הרבה מערכות ששומרות על הבית שלנו בטוח ונעים בלי שבכלל נשים לב לפעולתם.

 

חברת גינון לתחזוקת גינה משותפת

בניין הוא הרבה יותר מארבעה קירות, זהו בית שבו אנשים ומשפחות מבלים את יום העבודה שלהם או את חיי היומיום שלהם. ככזה, כדאי להקפיד שהבניין יהיה מקום יפה, מרגיע וכזה שנעים פשוט לשהות ולחיות בו. חלק מהמטרה הזו אפשר להשיג בעזרת השקעה בעיצוב הבניין והלובי, הקפדה על ניקיון וכן הלאה. אבל אחד הדברים שתורמים הכי הרבה להרגשה נעימה ונינוחה בבניין היא ריבוי צמחיה בלובי, במסדרונות, ובעיקר בחוץ בגינה המשותפת.

לגינה משותפת בבניין ישנם יתרונות רבים מבחינת איכות החיים ואפילו יצירת תחושת קהילתיות בין הדיירים, אולם היא דורשת השקעה ועבודת תחזוקה לא מעטה. ישנם דיירים בעלי מרץ שמסוגלים לעמוד במשימה בכוחות עצמם, אולם במרבית המקרים מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת גינון. בעזרת חברת גינון תוכלו להיות בטוחים שהגינה שלכם לא מוזנחת בשום שלב, שהצמחים רעננים ובריאים, שהם זוכים לריסוס ודישון בזמנים המתאימים ושצמחים שחלו או מתו יוחלפו באופן מהיר ומקצועי ללא התערבות מצידכם.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5