השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

אחזקת מבנים תוך התייעלות וחסכון באנרגיה

בימינו, אחזקת מבנים היא עסק למקצוענים בלבד

בעבר, ניהול נכסים היה עניין פשוט יחסית. הבניינים היו מועטים ודלים, חסרי מורכבות ארכיטקטונית וללא שכלולים טכנולוגיים. כל אחד היה יכול למצוא את עצמו מנהל נכס בקלות והמקצוע היה מבוקש אך פשוט לביצוע. כיום, המצב שונה לחלוטין ואחזקת מבנים היא תחום שיש להתמקצע בו באופן רציני. מנהלי נכסים צריכים לגלות בקיאות וניסיון בתחומים שונים כמו תברואה, מערכות חשמל חדשניות, אמצעים אלקטרוניים, היתרי בנייה שונים ועוד. לכן, כשמחפשים חברה לניהול נכסים, חשוב למצוא חברה המפעילה צוותים מיומנים של מנהלי נכסים, המוצאים תמידית דרכים להתייעלות ושיפור השירות והתנהלות הנכס כולו.
 

השקעה בטווח המיידי תחסוך לכם כסף

המודעות הגבוהה לנושאים כמו אקולוגיה, זיהום אוויר וחסכון באנרגיה וחשמל, לא פסחה גם על הענף של אחזקת מבנים. חברת ניהול ואחזקה צריכה לדאוג כי בכל רגע נתון יתבצעו בבניין פעולות תחזוקה שנועדו לחסכון באנרגיה בטווח המיידי והארוך. כך למשל, בעוד שברוב המקומות לא משקיעים בניקיון הפילטרים במזגנים, חברת ניהול נכסים רצינית יכולה להורות לעובדיה לנקות את כל מזגני הבניין ביסודיות פעם בשבוע. ניקיון תדיר של הפילטרים מסייע בחסכון בחשמל וכתוצאה מכך בחסכון בכסף, שהוא משמעותי במיוחד בבניין בו יש מספר גדול של מכשירי חשמל העובדים לאורך שעות רבות כל יום. דוגמה נוספת היא התקנה של מערכת חשמל חכמה בכל רחבי הבניין, שתאפשר שליטה מרחוק בעת הצורך, כיבוי בזמנים בהם אין הכרח להשתמש בחשמל והפעלתו רק במקומות החיוניים ביותר. חשמל חכם כרוך בהשקעה כספית ראשונית, אך לאחר מכן הוא מסייע רבות בחסכון באנרגיה ומחזיר את ההשקעה בו. דרך נוספת לחסכון באנרגיה היא רכישת נורות חסכוניות בחשמל. חברה לאחזקת מבנים יכולה להוביל מהלך של רכישת נורות כאלו והתקנתן בכל רחבי הבניין, במטרה לחסוך בהוצאות החשמל.
 

ניהול מבנים יעיל תורם לשביעות רצון רבה יותר בקרב העובדים

אף אחד לא אוהב לקום כל בוקר ולהגיע לעבוד בבניין שאינו מתוחזק כראוי. גם העובדים במקום וגם הלקוחות שמגיעים לפגישות, נהנים בין השאר מהאווירה היוקרתית השוררת בבניין המתוחזק כראוי. בנוסף, ניהול מבנים הכולל אחזקה שוטפת מאפשר לאתר תקלות בשלב מוקדם ולתקן אותן לפני שהן מפריעות לשגרת העבודה במקום או מאלצות את מנהלי הבניין לסגור אותו ואת התנועה אליו לצורך שיפוצים. ניהול משאבים הכולל גם חסכון באנרגיה, מביא לחסכון כלכלי שניתן לתעל אותו לטובת צרכים אחרים, כמו רווחת העובדים במשרדים. זהו מצב שניתן גם להרוויח ממנו וזו הסיבה שכל כך חשוב לבחור חברת לניהול בניינים שתעניק שירות בסטנדרטים קפדניים ותשים דגש מיוחד על חסכון באנרגיה ותהליכי התייעלות.


כיצד יכולים האנשים בתוך הבניין לתרום לחסכון באנרגיה?

מלבד עבודתה של חברה לניהול נכסים, גם האנשים הנמצאים בבניין כעובדים או דיירים יכולים לתרום לחסכון באנרגיה באמצעות פעולות פשוטות:

  • סגירת דלתות וחלונות בזמן שמיזוג האוויר פועל
  • הדלקת מזגנים על טמפרטורות נעימות ולא קיצוניות מדי
  • שימוש מרובה ככל האפשר במקורות אור טבעיים ולא בחשמל
  • שימוש במוצרי חשמל בעלי דירוג אנרגטי גבוה

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5