השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

חיטוי קורונה - איך שומרים על מבנים נקיים ומטוהרים ב-2020

שנת 2020 תיזכר בספרי ההיסטוריה, כשנת הקורונה. השנה בה נחשפנו לנגיף אשר יצר מגיפה כלל עולמית, אשר השפיעה על כל מדינה ועל כל פרט בצורות שונות. בהתאם לכך, הקורונה גם אילצה אותנו להתנהל בדרכים מסוימות, זאת על מנת שנוכל להתגבר עליה ולנהל אורח חיים סדיר, מבלי שניחשף לנגיף, מבלי שנידבק בו.

 

על מנת להגן על עצמנו מפני הנגיף, יש לנקוט צעדים חשובים ומשמעותיים בשמירה על היגיינה: כל אדם לעצמו ובכל מבנה בו אנחנו נמצאים, באופן זמני או קבוע. אנו נדרשים לעטות מסכה ולחטא את הידיים בחומר ייעודי לכך, אך מעבר לכך, עלינו לשמור על סביבת חיים נקייה מזיהומים וזה מתאפשר על ידי ביצוע חיטוי במבנים וחללים שונים.

 

חיטוי קורונה נעשה באמצעות אנשי מקצוע, צוותים מנוסים, אשר לרשותם עומד הידע הדרוש וכן הכלים והטכנולוגיות. כך למשל, אנו נתקלים בטכנולוגיות ייחודיות, כדוגמת טכנולוגיית היינון הבינארי של חברת קלין ביט המיושמת יום- יום במרבית בתי החולים בארץ ומסייעת במניעת זיהומים בבתי החולים. טכנולוגיה זו פותחה על ידי הצבא האמריקאי, עוד בתחילת המילניום למאבק במתקפות האנתרקס והחשש לטרור ביולוגי. הטכנולוגיה של קלין ביט מבוססת על שימוש ברדיקלים חופשיים המסוגלים להשמיד בקלות תאים ביולוגיים ובכללם גם את נגיף הקורונה. אלו חומרים טבעיים שאינם רעילים לאדם, פוגעים בסביבה או ברכוש.

 

חשוב להדגיש, חיטוי קורונה צריך להיות היום חלק בלתי נפרד מתהליך אחזקת מבנים מכל סוג שהוא. לא משנה מדובר במבנה מסחרי, מבנה מגורים, מבנה ציבורי או אחר. חברות ניהול מבנים, האחראיות על התחזוקה השוטפת של המבנה: ניקיון, טיפולים ותיקונים הנדרשים מעת לעת עליהן מוטלת חובת ביצוע חיטוי קורונה על מנת לאפשר למשתמשים באתר ליהנות משגרת חיים תקינה ושמירה על איכות חיים גבוהה כתוצאה מהמציאות החדשה בה אנו חיים.

כיצד בוחרים חברה לחיטוי קורונה

ישנם ארבעה חמישה עיקריים, על פיהם נבחר את החברה אשר בשירותיה נעזר:

האם החיטוי יעיל? האם החיטוי גורם נזק? עלינו לברר עם אילו אמצעים החברה עובדת. לא כל שיטת חיטוי בהכרח יכולה לעזור בחיטוי הנגיף וגם אם כן יש לבדוק האם החיטוי גורם נזק לציוד אלקטרוני או ריהוט. ישנן שיטות חיטוי מסורתיות, המבוססות חומרים כימיים, שלא בהכרח יכולות לייצר תועלת במצב הקיים (חיטוי ציוד אלקטרוני, בגים וכו' ללא גרימת נזק).  חשוב שנברר תחילה, עם אילו כלים, באיזו שיטה החברה מבצעת את החיטוי במבנה ובסביבה הקרובה אליה.

אישורים- נבחר בחברת חיטוי רק כאשר וידאנו כי לה יש את כל האישורים הנדרשים ובראשם אישור משרד הבריאות לחומר ולביצוע חיטוי. אישור משרד הבריאות לחומר בלבד אינו מספק ושימוש בו עלול לגרום נזק לטווח הקרוב והרחוק.  

ניסיון- מאחר ומדובר בתופעה ייחודית, מגיפה שלא נתקלנו בה בעבר. החברה שאת שירותיה נבחר צריכה להיות מסוגלת לספק לנו שירות איכותי, מקצועי וטוב. ככל שהניסיון המקצועי רב יותר, כך החיטוי יתבצע בצורה טובה יותר, תוך שימת דגש לאזורי 'מגע מוגבר'.  

זמינות- מענה בזמן אמת, התאמה לצרכי הלקוח והגעה למקום הדורש חיטוי בזמן קצר חשוב מאין כמוהו בזמנים אלו. ככל שנצמצם את זמן שהות הנגיף בחלל נקטין את סיכויי ההדבקה.

כיסוי ביטוחי- טרם בחירת חברת החיטוי יש לברר האם יש כיסוי ביטוחי במקרה של גרימת נזק לציוד או רכוש. סעיף  זה חשוב ביותר כיון שהוא מעיד על טיב החיטוי (במידה והסיכון היה גבוה מידי חברות הביטוח לא היו מוכנות לבטח) ומונע עוגמת נפש במקרה של צורך בהפעלת ביטוח בעקבות נזק.  

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5