השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

חברה לניהול נכסים: למי זה מתאים?

אם קיבלתם בירושה מספר דירות או שאולי רכשתם במיטב כספכם דירה אחת או יותר, כעת זה הזמן למקסם את ההשקעה שלכם ולהשכיר אותה בשוק הנדל"ן החופשי.

 

אך, מה כדאי למסור אותה לניהול של חברת ניהול מקצועית או לחסוך את הכסף ולנהל אותה בעצמכם? – כל התשובות במאמר הבא.

 

האם כדאי למסור נכס מקרקעין לניהול של חברת ניהול נכסים מקצועית?

 

כאמור, לאחר שירשתם מספר נכסים או שרכשתם דירה להשקעה באמצעות משרד תיווך בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר, עכשיו מתחילה העבודה הקשה באמת של איתור השוכרים, גביית דמי השכירות החודשיים, תחזוקת הנכס וכדומה.

 

כתוצאה מהתעסקות הרבה, נולד הצורך של חברות ניהול הנכסים, אשר מעניקות לבעלי הנכסים את השירותים הבאים:

 

  • איתור שוכרים פוטנציאליים – חברת הניהול יכולה לאתר עבור בעל הנכס שוכרים פוטנציאליים, להראות את הדירה ולבחור בעצמה את השוכר הטוב ביותר.
  • גביית דמי השכירות החודשיים – חברת הניהול גובה את דמי השכירות החודשיים מהשוכר ומנכה מידי חודש את עמלת הניהול שלה.
  • טיפול שוטף בנכס – במידה ויש בעיות אינסטלציה, חשמל, איטום או צבע בנכס, חברת הניהול יכולה לאתר את בעלי המקצוע, לבצע את התיאום מול כלל הגורמים הרלוונטיים ולטפל בבעיה בצורה מיידית ללא התערבות של בעל הנכס.
  • ייעוץ וטיפול משפטי בשוכרים בעיתיים – במקרים בהם ישנם שוכרים בעיתיים, ישנן חברות ניהול אשר מעניקות טיפול משפטי ושירותי גבייה מהירים בהוצאה לפועל.

 

לעומת זאת, חשוב לזכור שהפעילות של חברת הניהול לא נעשית בחינם ויש לה עלויות אשר עלולות להצטבר בסוף כל שנה. רוב חברות הניהול בישראל גובות חודש שכירות על הטיפול השוטף בנכס לאורך השנה (במקרים בהם מדובר בנכסים אשר דורשים התעסקות רבה יותר, גובה העמלה יכול להשתנות) . בנוסף, יש להוסיף לעמלת הניהול את עלויות האחזקה השוטפות (במידה ויש), כך שהעלות האמיתית היא גבוהה יותר.

 

לסיכום, בהחלט ניתן לנהל ולהשכיר את הנכס בצורה עצמאית, אך במקרים בהם מדובר במספר רב של נכסים או במקרים בהם בעל הנכס מעוניין ליצור לעצמו הכנסה פאסיבית לחלוטין – אין מנוס מקבלת שירות מקצועי של חברת ניהול נכסים אשר מתמחה בנושאים אלה.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5