השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

החשיבות של אחזקת ציוד ומערכות כיבוי אש במבני משרדים

אחזקת ציוד ומערכות כיבוי אש במבני משרדים היא קצת כמו ביטוח לעסק. יש לה חשיבות גדולה עבור כל משרד, קל וחומר מבני משרדים. כבעלי עסקים מוטלת עליכם אחריות לדאוג ולהבטיח שמקום העבודה עומד בכל תקני הבריאות והבטיחות הנדרשים החל בתקנות בניה ועד בטיחות באש. למעשה אין זה משנה איזה עסק אתם מפעילים וכמה עובדים יש לכם, אחזקת ציוד בטיחות באש צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם, תמיד.

התאמת המערכת לצרכי המבנה

בדיקת ציוד כיבוי אש על פי תקן היא הכרחית ועליה להתבצע אחת לתקופה כנדרש בחוק. בטיחות באש היא אינה משחק ילדים ויש לקחת את הנושא ברצינות על מנת למנוע מקרים של שריפות ודליקות. בדיקה שגרתית ואחזקת המערכות השונות כראוי, תוכל לסייע לכם בכך ביעילות. אולם רגע לפני, כדאי ורצוי לתכנן מערכות אופטימליות למבנה המשרדים. התכנון צריך להיעשות על ידי חברה מקצועית ומיומנת לכך ובמהלכה יש לזהות את הסיכונים הפוטנציאליים הקיימים, לזהות אילו אנשים במבנה נמצאים יותר בסיכון ביחס לאחרים (כמו למשל קשישים או נכים) ואז לעבוד עם הממצאים ולבנות תכנית בטיחות שתספק מענה אמיתי ואיכותי.

בדיקות שגרתיות

אחזקה שוטפת למערכות כיבוי אש דורשת מכם לבצע בדיקות למערכות השונות בהתאם לתקנים הנדרשים. בין הבדיקות שאותן יש לעשות:

בדיקה של צנרת הספרינקלרים

בדיקה של מיקומי המתזים

בדיקת לחצי אוויר בצנרת

בדיקת מערכת גילוי האש

ועוד

בתום הבדיקות יועבר לידכם דו"ח ליקויים, אם ישנם. את הליקויים יש לתקן בהתאם ורק אז ניתן יהיה לקבל אישור על כך שהמערכת תקינה.

ציוד כיבוי אש – מה נחוץ?

מלבד בדיקות למערכות כיבוי וגילוי האש, יש לבדוק שבמבנה ישנו כל הציוד הדרוש כמו למשל מטפים, זרנוקים, ברזי כיבוי אש, גלגלונים, ארונות כיבוי אש ועוד. על הציוד עצמו גם כן להיות תקין ולכן יש לבדוק אותו. כך למשל צריך לבדוק שארונות החשמל נקיים מאבק, שכל המרכיבים שלהם תקניים, שאין חוטים חשופים או כבלים רפויים, שאין נזילות, חלודה או קורוזיה וכו'. גם בדיקת תקינות למטפים יכולה להציל חיים ולכן יש לוודא שהלחץ במטפים תקין, שלא נעשה בהם שימוש קודם ושהנצרה שלהם אינה פגועה או ניזוקה באיזה אופן.

אחזקת ציוד ומערכות כיבוי אש הנה נחוצה לאין שיעור, במיוחד במבני משרדים אשר מגיעים אליהם עובדים, לקוחות ולעיתים גם ספקים. לכן חשוב לפנות לחברה מקצועית לניהול משאבים או לאחזקת משרדים שמבינה בתחום ושתבצע עבורכם את כל הבדיקות הנחוצות על פי מכון התקנים.

 
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5