השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

דגשי בטיחות חשובים באחזקת מבנים

תחזוקה היא תנאי הכרחי לצורך שמירה על ערכו של בניין. תחזוקה תכלול בה מגוון רחב של פעולות, אשר מתחלקות לפעולות שגרתיות שיש לבצע במועדים קבועים ופעולות תחזוקה ספציפיות וממוקדות שיש צורך לבצע רק במקרה הצורך. כיום ניתן למצוא חברות אחזקת מבנים רבות, אשר מטרתן היא להעניק את המענה האולטימטיבי בכל הפעולות הנדרשות לצורך תחזוקת בניין ברמה הגבוהה ביותר. חברות מעין אלה מכילות אנשי אחזקה מקצועיים ומוכשרים לתפקיד, בעלי מיומנויות הנוגעות לפעולות האחזקה הנדרשות במגוון תחומים לצורך אחזקת בניין. כמובן שחברת אחזקה מקצועית תדאג בין היתר גם לבטיחות של עובדיה.

כיצד שומרים על הבטיחות של העובדים באחזקת מבנים

חברה העוסקת בתחום ניהול ואחזקת מבנים, חייבת לדאוג שעובדיה ינקטו מכל כללי הבטיחות בעבודה, על מנת שישובו בתום יום עבודה בריאים ושלמים לביתם. מכיוון שתחזוקת מבנים כוללת בה מגוון עבודות שעלולות לסכן את העובדים, הרי שהקפדה על נהלי הבטיחות היא קריטית עבור העובדים. 

דגשי בטיחות רלוונטיים באחזקת מבנים הם:

1. בעל החברה חייב לדאוג שהעובדים בחברה יכירו את כל נהלי הבטיחות הרלוונטיים בעבודות התחזוקה השונות. לא פעם, יש צורך שהעובדים יעברו קורסים ייעודיים הנוגעים לאבטחה, בכדי להכיר את הכללים הנדרשים לעבודה בטוחה בתחומים שונים.

2. כללי בטיחות לעבודה בגובה - אם עבודות התחזוקה נחשבות בעבודה בגובה על פי החוק, המעסיק חייב לדאוג שהעובדים שלו יעברו הדרכות שוטפות של עבודה בגובה. כמו כן, על המעסיק לדאוג לציוד איכותי ותקין לצורך עבודה בגובה.

3. הקפדה על לבוש תואם - על מנת לשמור על גופו של העובד במהלך העבודה, יש צורך לדאוג לו ללבוש איכותי, לצורך ביצוע עבודות שונות הנוגעות לתחום האחזקה

4. נעלי בטיחות - שימוש בנעלי בטיחות הוא דבר חשוב מאוד כאשר מדובר על עבודות תחזוקה שונות. נעלי בטיחות אשר מיוצרות בצורה הטובה והאיכותית ביותר, יסייעו לעובדים בהגנה ובשמירה מפני סכנות שונות שעבודות תחזוקה עלולות להכיל בהן.

5. עמידה בכללי בטיחות הנוגעים לשריפות, עבודות חשמל ספציפיות ועוד.

חברות תחזוקת מבנים - במה היא עוסקת

תחזוקת מבנים היא דבר חשוב. חברות העוסקות בתחום אחזקת מבנים או בתחום אחזקת משרדים, מספקות את כלל השירותים הנדרשים לצורך אחזקת מבנה לרבות: ניקיון המבנה, תיקוני אינסטלציה, תיקוני חשמל, תיקוני זכוכית, ווידוא קיומם של נהלי בטיחות במבנה, תיקוני צבע, תחזוקת מערכת החשמל, תחזוקת מיזוג אוויר, תאורה, תחזוקת מעליות הכוללת בה בין היתר טיפול ותיקון תקלות שונות במעלית ועוד. כל מבנה דורש פעולות תחזוקה שונות ולכן, על החברה הנבחרת להתאים את עצמה לדרישות המבנה ותחזוקתו השוטפת. כאשר מדובר בנכסים, חשוב מאוד לזכור שיש להקפיד הן על החזות שלהם והן על האיכות והבטיחות שלהם.

תחזוקה נאותה של בניין

תחזוקה נאותה של בניין מחייבת שימת לב למכלול ההיבטים הכרוכים בנכס. בין אם מדובר בנכסים מניבים ובין אם מדובר בנכסים שאינם מבינים, הרי שתחזוקה הולמת היא רלוונטית, חשובה ונחוצה עבורם. בטרם תבחרו חברה העוסקת באבטחת מבנים, חשוב מאוד שתוודאו שהחברה מכילה בה אנשי תחזוקה מקצועיים, מהימנים ומנוסים בתחום, אשר נוקטים בכל כללי הבטיחות הנדרשים לצורך שמירה על המבנה מכל הבחינות ובד בבד, שמירה על הבטיחות האישית שלהם.

 

מס' מדרגים: 3  ממוצע: 5