השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

בחירת חברת ניהול ואחזקה לבנייני משרדים – כיצד עושים את הבחירה בצורה נכונה?

יותר ויותר בעלי בנייני משרדים מעדיפים לשכור חברות ניהול ואחזקה אשר יתחזקו את המקום וינהלו אותו. במקום להשתמש בפועלי ניקיון ולשכור בכל פעם אנשי מקצוע שיספקו שירותים כאלה ואחרים, על פי הצורך, הרי שהם מעדיפים לשכור חברה מקצועית שתוכל לספק שירות מלא וכולל, בכל עת לבעלי הבניין ולדיירים אשר משתמשים בו.

חברות ניהול ואחזקה עבור בנייני משרדים, מתבססות לרוב על שלושה רבדים. רובד אחד מתייחס לצוות אשר מנהל את החברה ומולו חותמים את הסכם השירות, רובד שני מתייחס לאנשי קשר או למי שאחראי על ניהול התחזוקה של המבנה. הוא מי שפועל באופן ישיר מול בעלי המבנה או הדיירים בו. הרובד השלישי הם אנשי המקצוע שמספקים את השירותים השונים עבור הבעלים והדיירים במקום.

כאשר ניגשים לבחור חברת ניהול ואחזקה לבנייני משרדים, יש צורך להתייחס להיבטים שונים, כפי שנוכל לראות מיד, בין היתר, גם להיבט של חלוקה זו, כיצד היא מתבצעת בפועל, עד כמה כל רובד כזה הוא מקצועי, איכותי, אמין ויכול לספק את הצרכים של הבניין באופן מדויק ונכון.

כיצד בוחרים חברת ניהול ואחזקה למבנה משרדי

הפרמטר הראשון שיש להתייחס בתהליך הבחירה, הוא סוג השירותים שהחברה מספקת והאיכות שלהם. בין השירותים שהחברה אמורה לספק לבעלי המבנה ולדיירים שלו, אפשר למצוא שירותי ניקיון, שירותי גננות, חשמל, אינסטלציה, אבטחה, ושירותים אחרים באופן ישיר או עקיף, למשל, תיקון מעליות, מערכות מיזוג ועוד.

בעיקרון, אפשר לבחור חברת ניקיון ברחובות או בכל מקום אחר שתספק שירות זה. אך חברת ניהול ואחזקה, תדע גם לספק, לרוב, הרבה יותר שירותים בתחום הניקיון ומעבר לזה, במקום לבזר את השירותים בין חברות שונות, עדיף שחברה אחת מקצועית, תספק את כולם. זה הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית, מקצועית ואחרת.

מלבד שאלת השירותים, הרי שיש להתייחס גם לשאלת הזמינות של החברה. כאן יש לשים דגש הן על זמינות למתן שירותים באופן קבוע, למשל, שירותי ניקיון באופן יומיומי או כמה פעמים שמעוניינים, וכן לגבי שירותים דחופים. נניח ויש בעיה במערכת החשמל, אז החברה צריכה לספק את השירות באופן מיידי, ללא המתנה. במקרים מסוימים אפילו יידרש שירות של 24/7. תלוי כמובן בסוג ואופי המשרד.

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה בעת תהליך הבחירה, היא היכולת של החברה לתחזק ולנהל את המבנה. זה כמובן תלוי בשאלה, מה האפיונים של המבנה ומה הצרכים שלו. ישנם מבנים שזקוקים לשירותים של חברות גדולות ומשמעותיות, לעומת זאת, ישנם מבנים יותר קטנים אשר הצרכים שלו הם יחסית דלים. חשוב לבחור חברה שתוכל לספק את כל השירותים, בצורה מקצועית, איכותית ואמינה.

לסיכום, חברת ניהול ותחזוקה אמורה לאפשר לבעלי המבנה ולדיירים בו, ליהנות ממבנה מסודר, נקי ומתוחזק. כך הבניין ישמור על ערכו ושגרת העבודה של העובדים במקום לא תיפגע.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5