השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

איתור נזילות במבני מגורים

נזילות מים הם תופעה נפוצה במבני מגורים והן גורמות לעוגמת נפש גדולה במיוחד.שאתם נתקלים בנזילת מים או שאתם חושדים שיש לכם נזילת מים במבנה המגורים או הדירה שלכם, מומלץ לפעול כמה שיותר מהר בכדי למזער את הנזקים - שאגב, עלולים להיות הרסניים במיוחד.

בשלב הראשוני יש לפנות לחברת איתור נזילות -  אותה חברה תגיע במטרה לאתר את הנזילה כמה שיותר מהר. מומלץ לציין בטלפון את פרטי הנזילה ולהסביר היכן אתם מעריכים שהנזילה נמצאת על מנת שהחברה תוכל להערך ולהגיע עם הציוד המתאים לאיתור הנזילה.

אם אתם חושבים "זה יכול להדחות למחר" או תירוצים כאלה ואחרים אנחנו רוצים להציג לכם את הביטוי "נזילות מים" מזווית קצת אחרת.

הסכנה הבריאותית

נזילות מים מתחילות כרטיבות והופכות בסופו של דבר לעובש. העובש מצטבר על קירות המבנה, התקרה ולרוב מלווה בריח מצחין במיוחד.

עובש מסוכן לבריאות - עובש פוגע בילדים ובמיוחד באנשים הסובלים מבעיות אלרגיות ואסטמה ולכן הטיפול חייב להיות מהיר על מנת למנוע פגיעה בבריאות האנשים הנמצאים במבנה.

הסכנה למבנה שלכם

הברזל הקונסטורקטיבי, הוא זה שאחרי על חוזקו של המבנה והוא נמצא בתוך הקירות שלכם. כמו כל ברזל, הפגישה עם המים עלולה לגרום לו להחליד ואף להתפורר, דבר אשר מוביל לפיעה בחוזקו וביציבותו.

הסכנה ברמת התשתיות

נזילות מים עלולים להוביל למים עומדים. איפה? מתחת לריצוף שלנו. אם תחשבו רגע מה עוד קיים מתחת לריצוף שלנו - כן, עניתם נכון. תשתיות הבית. חוטי חשמל, תקשרות ועוד קיימים מתחת לריצוף ועלולים להפגע ולפגוע בתשתית שלנו. אתם לא רוצים להכנס עכשיו לסיפור של החלפת התשתיות בבית - זה מורכב, מסובך ויקר מאוד. יותר פשוט לקרוא רגע לחברת איתור נזילות לא?

הסכנה האסתטית

טוב בואו נודה, מדובר בסכנה השולית במיוחד מתייחסת אך ורק לפן אסתטי. בפן האסתטי אנחנו יכולים לראות סימני עובש על הקירות, רטיבויות וקילופי צבע ועד התפוררות של הקיר עצמו .ביחס לסכנות הקודמות מדובר בסכנה שולית במיוחד, אך פגישה זו עלולה לפגוע בחוויה שלנו בסביבת המגורים.

איך לוודא שאכן מדובר נזילה?

אם יש לכם חשד שאכן מדובר בנזילת מים, מומלץ מאוד לקרוא לחברת איתור נזילות כבר בשלב הראשוני. מה תוכלו לעשות עד אז?

לסגור את ברז המים הראשי של המבנה ולבדוק אם שעון המים ממשיך לעבוד. במידה וכן מומלץ להשאיר את ברז המים סגור עד הגעתו של מאתר הנזילות. ניתן לפתוח את ברז המים רק בעת הצורך ולסגור עד הגעתו של מאתר הנזילות.

איך ניתן לזהות שיש לנו נזילת מים במבנה? פשוט מאוד

  • נראות לעין - מים עומדים על הרצפה וקירות רטובים הם חלק מהסימנים הנראים לעין. עירנות במקרה זה עלולה לסייע לכם לאתר את הבעיה ולהבין שיש לכם נזילת מים.
  • חשבון מים התייקר - אם חשבון המים שלכם התייקר ללא כל סיבה, זה עלול להעיד על נזילת מים.

 

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5