השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

איך מבצעים ניקיון יסודי של בניין לפני איכלוס?

קניית דירה חדשה מקבלן היא אירוע מרגש. רגע השיא הוא כמובן ההודעה על השלמת הבנייה וקבלת כל ההיתרים הדרושים, כך שניתן לאכלס את כל הדירות בבניין. רגע לפני הכניסה לבית החדש, כדאי להשלים עוד שלב אחד בתהליך והוא ניקיון יסודי ומקצועי.

הסיבה לכך פשוטה: גם הקבלנים המיומנים ביותר ובעלי רמת המחויבות המקסימלית ללקוחותיהם מעבירים את הבניין לידי הדיירים כשהוא נקי - אבל לא נקי לגמרי במלוא מאת האחוזים. אפשר כמובן להתעלם מסימני הבנייה ומהלכלוכים שנשארו במקומות שונים, גם במרחבים המשותפים וגם בדירות עצמן, אבל בהשקעה לא גדולה תוכלו להעלים אותם - ולהיכנס לבית עם אנרגיות מושלמות.

מה כולל הניקיון של המרחבים המשותפים?

רף הציפיות של כולנו ממרחבי המגורים שלנו עולה בהתמדה. בהתאם ישנה עלייה גם בסטנדרט הבנייה החדשה, ובפרט השקעה רבה יותר במרחבים המשותפים ובפרט הלובי.

ניקיון לפני אכלוס בלובי כולל שימוש בחומרי ניקיון ייעודיים בהתאם לסוג המשטח - שיש, גרניט פורצלן, קרמיקה וכו' - ובציוד מתקדם רלוונטי (למשל מכונת פוליש). מרכיב נוסף הוא הברקה של דלת הכניסה לבניין, וגם לחיפויי הקירות מוקדשת תשומת לב.

עוד מרכיב בניקיון לקראת האכלוס הוא הפיכת חדר המדרגות ממלוכלך למצוחצח, כולל שטיפה יסודית. צוות מיומן של חברת ניקיון שמתמחה בשירות זה יעבור גם על שביל הגישה לבניין ועל החצר באופן כללי, כולל מגרש החנייה, יוודא שאין בהם שאריות חומרי בנייה ו/או כל לכלוך אחר.

ניקיון דירה לפני אכלוס

במקביל לניקיון הבניין לפני האכלוס שלו, או בנפרד ממנו, אפשר - וכדאי כמובן - להבריק כל דירה. עלות השירות היא החל מכמה מאות שקלים, וכשמדובר בדירה גדולה מאוד המחיר יכול להגיע גם ל-1,500-1,800 ש"ח - אבל אחרי שמשלמים סכומים של 7 ספרות עבור הנכס עצמו, התוספת להשקעה היא לא משמעותית ואילו התועלת - רבה מאוד.

בין מרכיבי שירות ניקיון הדירה: הברקת הרצפות (כולל הסרת שאריות צבע, אבק, רובה וחומרי בנייה), ניקיון של הפנלים, מעבר יסודי על כל דלת בדירה, צחצוח התריסים והחלונות לרבות הרשתות והמסילות, ניקוי וחיטוי המקלחות והשירותים, שאיבת אבק וניקיון בארונות השונים (מטבח, חדרי שינה) ובמידת הצורך גם פוליש.

חשוב לזכור שלקראת הכניסה לדירה חדשה ישנן מטלות רבות, ובפרט אריזת כל תכולת הדירה הקיימת. מי שינסו לשלב בכך גם את ניקיון הדירה החדשה יגלו עד מהרה שמדובר במשימה מורכבת, תובענית וכזו שגוזלת זמן יקר מאוד. גם העוזרת ה"רגילה", זו שאחראית על תחזוקה שוטפת, תתקשה להתמודד עם האתגר של דירה לפני אכלוס - עקב היעדר ניסיון, חוסר גישה לציוד מקצועי ושימוש בחומרי ניקיון סטנדרטיים ולא כאלה שמתאימים לבניין שרק עכשיו הושלמה הבנייה שלו.

בהתאם, מומלץ בחום להפקיד את המלאכה רק בידי מי שניקיון בניינים לקראת אכלוס היא המומחיות שלו. לחצו כאן למידע נוסף בנושא.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5