השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

איך מבצעים איטום גגות מקצועי ואיכותי

בכדי לבצע איטום מקצועי לגג ביתכם עליכם להבין תחילה מה הם השלבים ודרכי הפעולה הנחוצים. ישנם המון חברות שמתמחות באיטום מקצועי ולכן חשוב לספוג כמה שיותר אינפורמציה על פרטי התהליך ובצורה הזאת תוכלו לשאול שאלות רלוונטיות ועל פי התשובות של בעלי העסק תוכלו להבין אם כדאי לכם להשכיר את שירותיהם.

תחזוקה שוטפת של הבית כוללת בדיקת איטום גגות פעם בשנה. חשוב לבצע זאת בקביעות מפני שבלאי מוקדם שתוקף את משטח הגג עלול ליצור בעיות שיהיה קשה להתמודד איתן בעתיד ובנוסף עלולות לייקר את עלויות האיטום בצורה משמעותית.

שיטות האיטום הנפוצות ביותר

בארץ ישראל ישנן שתי שיטות עיקריות אשר נהוג להשתמש בהן בכדי לאטום את הגג באופן מקצועי. השיטה הנפוצה ביותר הינה מריחה של זפת חמה על כל משטח הגג באופן שווה ואיכותי וכתוצאה מכך הזפת מתקשה בסדקים ובשברים ויוצרת שכבת הגנה מפני האלמנטים השונים של הטבע.

תהליך מריחת הזפת כולל תחילה ניקיון מוחלט של משטח הגג. ראשית, יש לנקות את הגג מכל הלכלוך שהצטבר. לאחר מכן, צריך לשטוף את המשטח בעזרת מים ולתת לו להתייבש כמה שעות. רק לאחר שהמשטח יבש ניתן להרתיח את הזפת למעלות הרצויות ולבצע מריחה שוויונית בכל חלקי הגג ולאחר המריחה יש להמתין עד 24 שעות בכדי שהחומר יתקשה בצורה ראויה ואיכותית.

בתום 24 השעות, לאחר שחומר האיטום יבש לחלוטין ניתן לעבור לשלב הבא שכולל סיוד של הגג באופן מוחלט. הלבנת הגג נדרשת מכמה סיבות, ראשית בכדי לשמור על חומר האיטום לכל אורך חודשי הקיץ ולמנוע ממנו להתחמם וליצור בלאי מהיר. שנית, החומר הלבן שומר על טמפרטורה נורמלית בתוך חלל הבית.

השיטה השנייה אשר פחות אנשים משתמשים בה כוללת הלחמתן של יריעות ביטומן לגג. איטום גגות שמתבצע באמצעות יריעות ביטומן מבטיח שקט בכל הקשור לבלאי וחדירה של נוזלים למשך 20 שנה ופעולה זאת מומלצת ביותר. חשוב לציין שפריסה של יריעות מסוג זה יקרה משמעותית ממריחת זפת ולכן מרבית האנשים בוחרים לא לבצע זאת.

מדוע חשוב לבצע איטום גגות?

הבית שלנו, ובפרט הגג הינו המגן הראשוני כנגד איתני הטבע. בין אם מדובר על גשם בלתי פוסק או טמפרטורות גבוהות תפקידו של משטח הגג לספק לנו הגנה מוחלטת. איטום שאינו נעשה כראוי, או בכלל עלול להביא עמו בעיות נזילה ורטיבות במהלך חודשי החורף שיחדרו לתוך חלל הבית. לא מדובר רק על בעיה אסתטית אלא על בעיה שמסכנת את דיירי הבית מבחינה פיזית ובריאותית.

מים שחודרים דרך הגג ואל עבר קירות הבית יכולים לגרום לנזקי חשמל רצינית ולקריסה של חלקים מסוימים של הבית. מעבר לכך הצטברות של עובש וטחב מסכנת את בריאות הדיירים באופן משמעותי ולכן חשוב לקחת את העניין הזה ברצינות רבה ולבצע בדיקה מקיפה לביתכם אחת לשנה.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5