השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

איך לתחזק פרגולות וסככים

אם יש משהו אחד, שמאפיין את החצר או את המרפסת הישראלית, הוא שכמעט בכל מקום חיצוני שכזה יהיה גם פתרון הצללה איכותי ומעוצב. השמש החזקה בישראל לא מותירה לנו ברירה, אך השאלה הגדולה היא האם גם אחרי ההקמה תדאגו לשמר אותה, ועל כך נדון במאמר זה.

מדוע צריך לתחזק פרגולות וסככים?

אחרי שהקמתם פרגולה או סכך בחצר או במרפסת, יכול להיות שהבית שלכם השתנה במאה ושמונים מעלות. השינוי כמובן יהיה חיובי, אך אחרי כמה שנים ואולי אפילו כמה חודשים, יש סיכוי שהפרגולה שלכם כבר לא תיראה אותו הדבר. אי אפשר לצפות שפתרונות ההצללה הללו יישארו אותו הדבר כמו ביום התקנתם אחרי שהם יספגו קרינת שמש חזקה במיוחד למשך חודשים רבים ולאחר מכן ברד, גשם רב ולחות עזה בכל ימות השנה. תחזוקת הפרגולות והסככים חייבת להתבצע בצורה מקצועית ובזמנים הנכונים כדי למנוע בלאי מוקדם, כי אם לא, גם העיצוב ייפגע וגם השימושיות שלה בביתכם.

תחזוקה שתלויה בסוג החומר

יש סוככים ופרגולות שלא צריך לתחזק באופן ניכר ושוטף, כאשר התלות בתחזוקה למען שמירה על איכותם תלוי בעיקר בסוג החומר. אם תבחרו סוככים או פרגולות מעץ, תצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה למען התחזוקה שלהם, ולעתים זה לא משתלם בטווח הארוך. יש מקרים בהם עדיף לבחור בחומר עמיד יותר כדוגמת האלומיניום, שאמנם עולה הרבה יותר מהעץ אך בסופו של דבר הוא מאפשר לכם שקט נפשי מכל מה שקשור בתחזוקה. עם זאת, כל פרגולה וכל סוכך בסופו של דבר יצטרך תחזוקה והשאלה היא רק מה מידת התחזוקה וכל כמה זמן היא צריכה להתבצע, והיא תהיה שונה לפי החומר.

צביעה, ליטוש ואיטום מחודשים

תחזוקת פרגולות וסוככים צריכה להתבצע לפי הוראות היצרן אך באופן כללי, יש שלוש פעולות חשובות שעליהן אי אפשר לוותר. צביעת הפרגולה או הסככות שיש בביתכם היא פעולה שיכולה להישמע לכם ככזאת ששומרת על העיצוב בלבד, אך למעשה היא יכולה גם לשפר את עמידות הקורות והשלבים שמרכיבים את הפרגולה או הסככה. צביעת הסוכך שלכם בצבעים איכותיים יכולה להעלים שריטות, להחזיר לו את צבע דומיננטי ומעוצב וכמובן למנוע נזקי לחות. כמו כן, יש למרוח את סוככים מעץ בלכה שתשמור עליהם לאורך זמן. אם מדובר בסוכך סגור, יש לדאוג שהוא אטום, בעיקר לקראת החורף.

תחזוקה הולמת מאריכה ימים

תחזוקה של סוככים ופרגולות יכולה להאריך את ימיהם באופן ניכר. אין ספק שאחרי, שהקמתם סוכך בחצר ביתכם, הדבר האחרון שאתם רוצים זה לדאוג לתחזוקה הולמת, כאשר העלות של פעולות אלו יחד עם הזמן שיש להקדיש למענה, יכולה להיות נטל די כבד. עם זאת, התחזוקה תשתלם לכם לטווח הארוך, ומספיק שתתחזקו פעם בשנה בצורה יסודית ומקצועית, תוכלו להרוויח בית הרבה יותר מעוצב, עם רחבה חיצונית שנעים לשבת בה.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5