השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5638800

איך לפנות פסולת וריהוט ישן כחלק מתחזוקת הבניין?

פעמים רבות אנו רואים ערימה של פסולת אשר עומדת ליד בניין במשך ימים. אמנם העירייה מפרסמת ימים בהם משאית פינוי הפסולת והריהוט אמורה לעבור באותו רחוב, אך רוב האנשים אינם זוכרים או יכולים להמתין עד אותו היום והתוצאה היא לרוב קנס גדול לכל אדם שהניח את הפסולת והריהוט הישן שלו מחוץ לבניין. בנוסף, הנחת פסולת וריהוט ישן מחוץ לבניין משפיעה לרעה על הנראות הסביבתית. אז מה ניתן לעשות?

תחזוקת בניין ופסולת וריהוט

אם בעבר רוב מבני המגורים בישראל כללו בין שתי קומות לשמונה קומות, כיום רוב הבניינים החדשים הם גורדי שחקים או בניינים גבוהים מאוד אשר יכולים לאכלס משפחות רבות. כיוון שמדובר על כמות כה גדולה של משפחות, ועד הבית של כל בניין אינו ערוך להתמודד עם תחזוקת הבניין ושוכר את שירותיה של חברת ניהול ואחזה, חברה מנוסה אשר דואגת לכל הקשור אל הקשור אל המתחמים המשותפים של המבנה, אם הכוונה אל מערכות החשמל, הגינה והחצר, תחזוקת המעליות וכן האסתטיקה של המרחבים המשותפים. אז מה ניתן לעשות במקרה של פינוי פסולת וריהוט ישן?

האחריות של הדיירים או חברת התחזוקה?

האחריות על פינוי פסולת וריהוט ישן מדירה של דייר זה או אחר היא האחריות הבלעדית של הדייר, אך ברגע בו אותה פסולת ממוקמת במתחם החיצוני של המבנה היא הופכת להיות בעיית הכלל ולכן חשוב למצוא פתרון. אמנם ניתן להיעזר באלטיזכן, אך יש לקחת בחשבון שאי אפשר לדעת האם האלטזכן יהיה מעוניין בפריטים שהשארתם וכמובן האם הוא יוכל לאחסן את הכל באותו הרכב איתו הוא הגיע. בנוסף, אי אפשר לדעת האם אותו אלטעזכן אכן יגיע ביום הרצוי. בכדי להימנע ממצב זה ניתן לפנות לחברה אשר מספקת שירותי פינוי דירה.

מפנים ריהוט ופסולת באופן מסודר

נכון להיום, יש אפשרות לפנות אל עסק אשר עוסק בפינוי דירות, מרתפים, מחסנים, דירות נפטרים ואף מספק שירות אלטעזכן באופן מסודר. אם גם אתם מודעים לכך שיש לכם הרבה פסולת בדירה, כולל ריהוט בו אינכם משתמשים ואתם חשים כאילו אוטוטו מתחילים להגדיר אתכם כאגרנים כפייתיים, שירות אלטעזכן , קרי, שירות פינוי חפצים שאינם בשימוש הוא האידיאלי. כאן הצוות יגיע אל ביתכם יתחיל בפינוי אותם החפצים ויחליט מהם החפצים המוגדרים כפסולת, מהם אותו ריהוט או חפצים שונים אותם ניתן לתרום ומהם אותם החפצים אשר יכולים לשרת את החברה שמפנה את הדברים. בהתאם, הפסולת תושלך באתרי פסולת מורשים והחפצים יגיעו לגופים שונים למטרת תרומה.

מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5